Nissan chce, abyste věřili, že Maxima je lepší než BMW 3, Audi A4 či Acura TLX. Tohle video vás má přesvědčit.
Trochu odvážné tvrzení, že Nissan Maxima je lepší sportovní sedan, než německé stálice Audi A4 a BMW 3 nebo v Americe velmi oblíbená Acura TLC. Sám Nissan to ví, a tak mu teď k tomuto tvrzení dopomáhá video.
V klipu AMCI, tedy objektivní a nezávislé organizace, jak Nissan tvrdí, vzali BMW 3, Audi A4 a Acuru TLX na Buttonwillow Raceway Park West Loop okruh. Ten měří pouhých 2,8 kilometru a právě proto jsou výsledné rozdíly velmi zajímavé.
Nissan Maxima byl o 0,98 sekundy rychlejší než BMW, 2,08 sekundy ho rozdělovalo od pomalejší Acury a 2,71 sekundy byl rozdíl mezi ním a Audi A4, která zajela nejpomalejší čas.
Nissan k tomu dodal, že podobný výsledek očekával. Nissan Maxima je přepracovaný od základu, tvrdí viceprezident Nissanu v USA Pierre Loing. Dále konstatoval, že nový motor, převodovka a podvozek, se musely odrazit ve výkonech a zážitcích za volantem.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.
Segment ostrých hatchbacků neboli „hot-hatchů“ mám velice rád. Jedná se o dostupné vozy s levným servisem, které řidiče baví při každé jízdě a zároveň se s nimi dá jezdit i každý den po městě. V posledních letech jsou bohužel téměř vyhynulým druhem – mluvím například o hravé Fiestě ST, precizním Hyundai I20 N, ale i o Renaultu Clio RS, Peugeotu 208 GTI či VW Polo GTI. Je nová Škoda Fabia 130 autem, které zaujalo místo po těchto legendách?