Nejvýraznější moderátor pořadu Top Gear, Jeremy Clarkson možná dostane trestné body za rychlost. Poprvé za 30 let.
Každého z nás to jednou čeká. Prostě přijdeme domů a v poštovní shránce nás bude čekat nemilé překvapení. I to se stalo nejznámější tváři Top Gearu. Ten se veřejně přiznal k přestupku, který nedávno spáchal na trase mezi Whitbi a Londýnem.
Jeden z mnoha stacionárních radarů, kterých je v Británii nespočet a Jeremy je veřejně a ostře kritizuje, změřil rychlost jeho vozu. Údajně byla velmi vysoká a zřejmě se Jeremy nevyhne přestupkovému řízení. Ve kterém mu hrozí trestné body, kterým se po dobu 30 let úspěšně vyhýbal.
V pokračování našeho dlouhodobého testu se vrhneme na to, jak „čtyřka“ po faceliftu jezdí a zda-li je motor důstojnou volbou do takto charismatického vozu s krásným interiérem. Nechybí ani nějaké ty vady na kráse a finální hodnocení.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.