Theo Chin zveřejnil svou představu o tom, jak by mohla vypadat Mazda MX-5 s karosérií kupé. Má však nějakou budoucnost?
Jistě by Mazda ráda konkurovala automobilům jako jsou dvojčata Subaru BRZ a Toyota GT86. Už jen na domácím trhu v Japonsku, by se jednalo o dost velkou část klientů o které by bez verze kupé přišla. V Evropě by úspěch měla určitě.
Otevřená varianta roadster, kterou představila nedávno je z určitých důvodů atraktivní, ale kvůli horší torzní tuhosti, větší hmotnosti a nižší praktičnosti jsou v Evropě oblíbenější sportovní kupé, než kabriolety respektive roadstery.
Pokud by jsme se jej tedy dočkali, mohla by to být velmi zajímavá alternativa právě k již zmíněnému BRZ nebo GT86 a to hlavně s 2,0 litrovým čtyřválcem s výkonem 200 koní. Jelikož má MX-5 velmi nízkou hmotnost, mělo by BRZ a GT86 dost silného soupeře.
Zdroj: theophiluschin.com
Ford Mustang je už desítky let ikonou, kterou pozná asi každý. Tentokrát se podíváme na ojetý kus z roku 2022, který nabízí to nejlepší z klasického amerického receptu - karoserii typu kupé, atmosférický pětilitrový osmiválec, manuální převodovku a v tomto případě i sportovní sedadla Recaro. Je to lepší volba než posledně testovaný kabriolet s automatem?
Máte-li rádi řízení a sportovní vozy, jistě dříve či později narazíte na otázku, jak skloubit tuto vášeň s tím, že čas od času potřebujete také prostornější auto. Toto BMW by mohlo být řešením, jedná se o velice schopný a rychlý stroj, který díky karoserii typu liftback hravě odveze i větší předměty či dvě děti. Jako vždy to však není tak jednoduché a je nutné dělat mírné kompromisy, jaké?