První zničené Lamborghini Huracán pochází z Čech. Shořelo na popel na Maďarské dálnici. „Život“ zeleného supesportu byl ukončen opravdu rychle.
Někteří, i motoristické servery, se domývají, že se jedná o jeden z vozů nabídky autopůjčovny Dream Cars. To však není pravda. V Čechách byly registrovány minimálně dva Huracány v nepřehlédnutelném zeleném lakování.
Nehoda se stala na jednom z úseků maďarské dálnice M7, kde Huracán nejdříve prolítl svodidly a posléze se zastavil v poli, kde následovně vzplál. Celá nehoda se údajně odehrála těsně po dotankování nádrže, což je velmi častou součástí jezdění v Huracánu, vzhledem k jeho apetitu.
Řidiči i spolujezdkyni se naštěstí nic vážného nestalo a s zraněními, která nejsou vážná, byli převezeni do nedaleké nemocnice, kde byli hospitalizováni. V Čechách tak zůstávají už jen minimálně dva Huracány.
Zdroj: index.hu
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?
Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy uvalí 25% cla na dovoz automobilů vyrobených mimo USA, přičemž tato opatření vstoupí v platnost 2. dubna. V reakci na tuto novinku předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyjádřila lítost a EU její rozhodnutí důkladně prozkoumá. Trump rovněž odložil výběr cla na automobilové díly o měsíc. Tento krok způsobil pokles akcií automobilek na asijských burzách a očekává se, že výprodeje se rozšíří i na evropské a americké trhy. Uvedl to server CNBS.