Už se vám někdy stalo, že jste si nevšimli značky a vjeli na čerství asfalt? Ano? Tak v Číně se něco podobného stalo majiteli Mercedesu E-class, jenže nevjel na čerstvý asfalt, ale na čerstvý beton.
Vzít krásnou limuzínu od Mercedesu, která stojí kolem 1,5 až 2,0 milionů a brodit se s ní v bahně je buranství. Brodit se s ní v čerstvém betonu a zkoušet jím projet je naprosté šílenství. A právě tato kuriozní situace nastala v Číně, odkud je i přiložené video.
V provincii Kuang-tung zrovna dokončovali novou silnici, když netrpělivý řidič neudržel své emoce a přes varování dělníků, se rozjel vpřed. Pokusil se svou cestu zkrátit a „střihnul“ to přes novou část silnice, kde byl čerstvě položený beton. V půlnoci tamního času se brodil několik metrů v čerstvém betonu, než se vozidlo úplně zastavilo.
Druhý den přišla na řadu sbíječka a auto se začalo ze zaschlého betonu „vytesávat“. Myšlenkový pochod tamního řidiče zřejmě nepochopíme. Každopádně z něj má celý svět srandu.
Zdroj: worldcarfans.com
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?
Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy uvalí 25% cla na dovoz automobilů vyrobených mimo USA, přičemž tato opatření vstoupí v platnost 2. dubna. V reakci na tuto novinku předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyjádřila lítost a EU její rozhodnutí důkladně prozkoumá. Trump rovněž odložil výběr cla na automobilové díly o měsíc. Tento krok způsobil pokles akcií automobilek na asijských burzách a očekává se, že výprodeje se rozšíří i na evropské a americké trhy. Uvedl to server CNBS.