Úspěšný sportovní vůz Ford Fiesta ST rozšířil svoji sbírku ocenění o další významnou trofej: britský časopis TopGear Magazine ho vyhlásil autem roku 2013.
Fiesta ST tak obstála před mnohonásobně dražšími soupeři, mezi kterými nechyběl ani supersportovní automobil McLaren P1 s cenovkou v přepočtu přes 28 milionů Kč. Volba byla jednohlasná, píše časopis: „Auto, které vám každý den vyčaruje úsměv na tváři. Je to nejzábavnější auto roku 2013.“
Nejprodávanější automobilový časopis ve Velké Británii zároveň postavil Fiestu ST na nejvyšší příčku v kategorii „hot hatch roku“. „Fiesta ST má vše, co má hot hatch mít, rozdíl je v tom, že stojí jen 16 995 liber (v ČR od 429 990 Kč). Což by mohlo naznačovat, že jí chybí něco, co mají ostatní. Ale není tomu tak! Má přes 180 koní, vypadá fantasticky a podvozek je naladěn stejně pečlivě jako u McLarenu...“
Anthony Ireson, marketingový ředitel Ford of Britain, řekl: „Fiesta ST zjevně ohromí každého, kdo usedne za její volant, porotce časopisu TopGear nevyjímaje. Je to významné ocenění pro Fiestu ST i pro samotný Ford.“
Díky motoru 1.6 EcoBoost o výkonu 134 kW dokáže Fiesta ST zrychlit z klidu na 100 km/h za 6,9 sekund a vyvine nejvyšší rychlost 220 km/h. Má sportovně naladěné řízení, podvozek i brzdy a její bohatá výbava obsahuje například technologii Ford MyKey, systém SYNC s automatickým tísňovým voláním nebo sportovní sedadla Recaro.
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.