Tunerská dílna Prindiville se rozhodla, že fascinující otevřený supervůz Lamborghini Aventador J nenechá v jediném kusu, ale postaví jich dalších osm.
Lamborghini se rozhodlo, že počet vyrobených otevřených Aventadorů J již nenavýší a navždy tak mělo zůstat v jednom jediném exempláři, který byl vyroben jako prototyp na výstavu.
Opačného názoru jsou však tuneři z Prindiville. Tato dílna oznámila, že vyrobí dalších osm kousků tohoto supervozu tak, aby ve finále existovalo 9 Aventadorů J.
Nebyli by to praví tuneři, kdyby zároveň neoznámili také nějaká vylepšení. Vůz jako celek má být o mnoho lehčí díky užití karbonových dílů. Pokud by ani to nestačilo k dostatečně vylepšené projížďce, hodlá Prindiville navýšit výkon o dalších 105 koní - v 6,5litrovém dvanáctiválci tak bude šílet 805 koní.
I díky tomu by se měla akcelerace z klidu na stovku vylepšit na fascinujících 2,5 sekundy - o 0,4 sekundy lépe než u původního kupé.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, které na semaforu sice potrápily kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?