Nejnovější Astra v kombi verzi se dočkala úpravy od svého dlouholetého tunera, firmy Steinmetz.
Firma Steinmetz se úpravou Opelů zabývá už hodně dlouho. Jejich nejnovějším počinem je speciální úprava Astry SportsTourer. Tuning se týká pouze vzhledu, pohon zůstal pro tentokrát nedotčen.
Celý podvozek byl snížen o 40 mm, stále ale nad silnicí zůstalo dostatek místa pro pohyb ve městě. Kola pocházejí také od Steinmetzu a mají rozměr 8.5J x 19" ET 39. Vejdou se hezky do podběhů, ty tak není potřeba upravovat. Pneumatiky o rozměrech 235/35 R19 by měly být podle doporučení výrobce buď od Michelinu nebo Continentalu. Podvozek je i po úpravě stále funkční se systémem FlexRide.
Na karoserii je úplně nový bodykit obsahující upravený přední a zadní spoiler, koncovky výfuku nebo jinou masku chladiče. Na bocích pak najdeme decentní polepy s názvem tunerské firmy. Do interiéru si němci také nachytali jednu specialitku. Na přání dostanete displej ukazující právě zařazený rychlostní stupeň. Význam nám ale poněkud uniká, zvlášť když je umístěn hned vedle řadící páky. Zájemci se ale asi najdou. Jak vypadá úprava vcelku vidíte na fotografiích, popř. si pusťte video pod článkem.
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.
Zvýšené kombíky jsou fantastickým příkladem toho, jak jsou vlastně všechna SUV zbytečná a právě proto je mám tak rád. Dnes testované Volvo nabídne kvalitnější materiály uvnitř, než minule testovaný Mercedes GLE, světlá výška je vyšší než u Kodiaqu a výbavou dokáže konkurovat luxusním německým limuzínám. To vše za podobnou cenu ekvivalentně ojetého trojkového Superbu Scout, který je o úroveň níž. Má to vůbec nějaký háček?