Lamborghini ukazuje zavěšení nového modelu

Lamborghini
Lamborghini, foto: Lamborghini
Marek Litzman 25. ledna 2011 09:45
Sdílej:

Lamborghini opět ukazuje detaily ze své připravované novinky do Ženevy. Očekáváme, že se bude jmenovat Aventador.

Minule šlo o motor, tentokrát Lamborghini ukazuje zavěšení své novinky. To využívá konstrukci, kterou z běžných osobních vozů neznáme, zato v závodních vozech jej vídáme poměrně běžně.

Je zde vidět, opět vůči osobním vozům poměrně nezvyklé umístění tlumiče s pružinou. Důležité je, že systém odděluje systém tlumení a pružení od samotného vedení kola, což by mělo zajistit optimální funkčnost celého systému. Nakonec, podobně vypadá i zavěšení ve Formuli 1.

Náprava bude mít stavitelnou výšku, předek bude možné zvednout až o čtyři centimetry, což jistě ocení majitelé při parkování na nedostatečně upravené obrubníky a při přejíždění prahů.

Témata:
Stalo se
Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?

Novinky
Kia Sportage (2026)

Kia Sportage (2026): Láká na facelift s Netflixem, hlasovým ovládáním a hybridem s předním náhonem

Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.

Novinky
BMW Speedtop

BMW Speedtop (2025) bere dech. Toto krásné kombi půjde skutečně do výroby

BMW na prestižním festivalu elegance u jezera Como představilo vůz, který bere dech. Nový model Speedtop navazuje na loňské koncepty a tentokrát nepůjde jen o výstavní kus – limitovaná série 70 vozů s osmiválcem pod kapotou míří do výroby. Design, luxus a výkon v unikátním shooting braku, který si ale běžný smrtelník nekoupí.

Novinky
Toyota Aygo X (2025)

Stylovější, silnější, úspornější. Toyota Aygo X z Kolína překvapila hybridem a technikou z Yarisu

Nejmenší model Toyoty dostal to, co u městských vozů nevídáme – silný full-hybridní pohon. Omlazené Aygo X nejen že výrazně posílilo, ale nově nabídne i techniku z větších modelů a lepší výbavu. A to všechno dál vyrábějí čeští dělníci v Kolíně.