Jak se autosalon v Ženevě blíží vyplouvají na světlo další novinky, nyní se objevil první snímek SportCombi řady 9-5 od Saabu. Je z něj patrné, že si na něm designéři Saabu dali záležet ostatně jak to již dokázali na sedanu.
Další informace a fotky jsou očekávány již brzy. Kombi plně využije techniku známou ze sedanu. Jako bonus samozřejmě nabídne více praktičnosti.
Design zadní části se nese zcela v duchu sedanu, používá koncové světlomety propojené pásem a na odtrhové hraně střechy zaujme výrazný spojler. Zavazadlový prostor nabídne objem 527 litrů, sklopením zadních sedadel dostanete objem 1600 litrů.
Motorizace budou shodné se sedanem, od zážehové šetnáctistovky s turbem (180 koní) přes 2,0 Turbo (220 koní) po šestiválec 2,8 litru (300 koní) s pohonem všech kol AWD. Milovníkům nafty SportCombi nabídne dva dvoulitrové turbodiesely (160 a 190 koní).
Oficiální premiéra se odehraje v březnu v Ženevě, v autosalonech se nová kombi vyšší střední třídy objeví letos na podzim.
zdroj: worldcarfans.com
Ford Mustang je už desítky let ikonou, kterou pozná asi každý. Tentokrát se podíváme na ojetý kus z roku 2022, který nabízí to nejlepší z klasického amerického receptu - karoserii typu kupé, atmosférický pětilitrový osmiválec, manuální převodovku a v tomto případě i sportovní sedadla Recaro. Je to lepší volba než posledně testovaný kabriolet s automatem?
Máte-li rádi řízení a sportovní vozy, jistě dříve či později narazíte na otázku, jak skloubit tuto vášeň s tím, že čas od času potřebujete také prostornější auto. Toto BMW by mohlo být řešením, jedná se o velice schopný a rychlý stroj, který díky karoserii typu liftback hravě odveze i větší předměty či dvě děti. Jako vždy to však není tak jednoduché a je nutné dělat mírné kompromisy, jaké?