Automobilka Aston Martin potvrdila výrobu svého modelu do města Cygnet a hned zezačátku bude nabízet dvě speciální edice.
Výroba byla potvrzena na Duben tohoto roku. A jelikož jde evidentně o velkou událost pro celou automobilku, rozhodlo se vedení zpestřit toto uvedení nabídkou hned dvou speciálních verzí - Cygnet Launch Edition White a Cygnet Launch Edition Black.
Verze Cygnet Launch Edition White bude mít bílý lak s názvem Snow White a stříbrné pruhy přes celé auto. Karoserii dále doplní chromované prvky a litá kola s diamantovým efektem. V interiéru se můžeme těšit na ručně obšívané sedačky potažené bílou kůží s alcantarovými doplňky. Dokonce i známé logo Aston Martinu bude vyvedeno v bílé barvě.
U verze Cygnet Launch Edition Black se naopak dočkáme černého laku nazvaného Magic Black a matně černých pruhů. Nesmí chybět i chromované detaily. Interiér se nese ve stejně barevném duchu. Sedačky čalouněné černou kůží jsou prošívané diamantovým vzorem. Celý interiér je pak zdoben jak jinak chromovanými doplňky. Stejně jako u bílé verze je i zde upraveno logo výrobce, tentokrát do černé barvy.
Model Cygnet bude momentálně dostupný pouze pro evropské zákazníky. Aston Martin ovšem ujišťuje, že zbytek světa se dočká příští rok.
A jaká bude cena tohohle drobečka? V základu přijde na £30 995, což je v přepočtu asi 900 000Kč. Městské paničky právě získaly svou modlu.
Do další recenze dorazila spalovací verze aktuální generace „céčka“ v praktické karoserii kombi, navíc s nájezdem necelých 50 tisíc kilometrů. S podobným nájezdem se hravě dostává pod hranici milionu, přestože původní cenovka byla výrazně vyšší. Jak si ale vede moderní interiér s velkým displejem? A neubírá snížený podvozek na komfortu?
Mini Cooper S není nejlevnější ani nejrychlejší hothatch na trhu, přesto patří mezi ty nejžádanější. Důvod je jednoduchý – styl, charisma, tradice a jízdní projev. Nestojí málo, ale jako 2 roky stará ojetina s nízkým nájezdem už může začít dávat smysl.
Automobilka Tesla dosáhla významného milníku na evropském trhu. Nizozemský úřad pro schvalování vozidel (RDW) jako první v Evropě oficiálně povolil provoz pokročilého softwaru Tesla Full Self-Driving (FSD) Supervised. Tato technologie umožňuje vozu automaticky zatáčet, brzdit i zrychlovat, a to nejen na dálnicích, ale nově i v městském provozu.
Sezona kabrioletů je tu, a proto jsme vzali do recenze tohoto ledního „medvěda“, který vypadá jako ideální auto na pohodové výlety s celou rodinou – nabízí totiž 4 místa k sezení, přičemž zadní sedadla nejsou jen pro děti či jedince s amputovanými končetinami. Je dostatečně komfortní, aby si posádka užila pohodu na palubě?