Zdá se, že i Lamborghini se chystá vyrábět v současnosti módní čtyřdveřové kupé. Není divu, když jeho rivalové jako Aston Martin nebo Porsche už své zástupce v této kategorii úspěšně prodávají. Informaci přinesl server bloomerg.com.
Ke vstupu do této třídy použije svůj úspěšný koncept Estoque, ten na autosalonu v Paříži v roce 2008 vzbudil slušný rozruch. Šéf Lamborghini Stephan Winkelmann tehdy produkci tohoto modelu kategoricky popřel.
Nyní nejsou prodejní čísla Lamborghini nikterak povzbudivá a díky třetímu modelu v nabídce v podání Estoque by se ekonomická bilance společnosti mohla významně zlepšit..
Estoque zaujme velmi pohledným designem ve stylu studie Reventón evokující vojenské stíhačky a o zákazníky by rozhodně neměl nouzi. 5,15 metru dlouhý vůz poháněný desetiválcem z Gallarda, to zní lákavě. Síla motoru by měla být přenášena na obě nápravy.
Kdy a zda se skutečně v showroomech Lamborghini Estoque objeví se neví, ale příznivcům značky svítla naděje.
V pokračování našeho dlouhodobého testu se vrhneme na to, jak „čtyřka“ po faceliftu jezdí a zda-li je motor důstojnou volbou do takto charismatického vozu s krásným interiérem. Nechybí ani nějaké ty vady na kráse a finální hodnocení.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.