Renault si pro své zákazníky přichystal velmi zajímavou akční nabídku. Například Twingo s prodlouženou zárukou je k mání už od 135 tisíc korun a limitovaná série Rip Curl za 180 tisíc. A slevy jsou i na Grand Modus.
Český importér se v případě Twinga rozhodl pro aplikaci plošné slevy 25 tisíc na všechny verze. Základní Access s motorem 1.2 8V 43 kW (60 k) je tak k mání za 164 900 Kč. Při financování prostřednictvím Renault Finance dostane zákazník slevu dalších 30 tisíc a navíc prodlouženou záruku na 4 roky či 60 tisíc kilometrů. Cena tak může spadnout až na 134 900 Kč.
V základní výbavě nechybí centrální zamykání s dálkovým ovládáním, elektricky ovládaná okna a zrcátka, audio s MP3 a ovládáním pod volantem, mlhovky či klimatizace. Zajímavá je i edice Rip Curl, jejíž cena může díky využití výše popsaných bonusů spadnout až na 179 900 Kč.
Druhým vozem, u něhož se Renault rozhodl pustit žilou, je Grand Modus v sérii GEO. Plošná sleva činí v tomto případě 20 tisíc a při využití Renault Finance tak nemusíte za základní motorizaci, jež je shodná s Twingem, zaplatit více než 219 900 Kč. Důležité prvky výbavy jsou rovněž totožné, takže kupující neodjede bez klimatizace, dálkového centrálního zamykání nebo elektrických oken a zrcátek.
Více o akci včetně kompletních ceníků naleznete na českém webu Renaultu.
Na lyžování do Alp jezdí kde kdo. My jsme si pro zimní dovolenou vybrali český rodinný ideál v podobě nové Škody Kodiaq. Jeli jsme ve 4 lidech do přibližně 400 km vzdáleného Rakouska. Bohužel sněhu příliš nebylo, takže jsme neměli prostor otestovat pohon všech kol. S jakou spotřebou to plně naložený Kodiaq zvládl?
Na začátku roku 2024 dorazila na trh zcela nová, v pořadí už druhá generace tohoto modelu. Proměnou neprošel jen vzhled karoserie, ale také interiér, přičemž úpravy se dotkly i techniky – konkrétně podvozku a nabídky motorizací. V této recenzi se podíváme na to, zda nová generace skutečně představuje posun oproti svému předchůdci, který už má něco za sebou. Zároveň se zaměříme i na otázku, jak si v přímém srovnání stojí Kodiaq vůči Superbu.
Věděli jste, že čtyřkovou Octavii můžete mít s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 150 kW a pohonem 4x4? Že ne? Buďte v klidu, v nabídce je tato motorizace poměrně čerstvě, ale dnes ji pořádně proklepneme. Pokud chcete do Octavie kultivovaný benzínový motor a zároveň příjemnou dynamiku, měli byste tento agregát zvážit. Dvoulitr 2,0 TDI o výkonu 110 kW je „traktoroidní“ motor s tupou reakcí na plyn a vedle patnáctistovky 1,5 TSI o stejném výkonu příliš nedává smysl – rozdíl cca jednoho litru ve spotřebě je zanedbatelný. Dnes testovaný benzínový dvoulitr povznesl Octavii na zcela novou úroveň, co ale spotřeba a cena?
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.