Fiatu se podařilo vyvinout elektrickou verzi své malé dodávky Doblo. Její nasazení zatím není jisté, ovšem pravděpodobné.
Elektrické Doblo bylo zkonstruováno a vyvinuto pobočkou Fiatu v Turecku. Vůz má dostatečně kapacitní baterie k tomu, aby na ně ujel vzdálenost 150 kilometrů. To je trasa, která by pro příměstskou dodávku mohla stačit.
Plné nabití baterií trvá standardně 7 hodin, přes noc jsou tedy nabity. Rychlonabíjení je schopno zkrátit potřebný čas na 45 minut. Doblo uveze 750 kilo nákladu.
Zatím není jasné, zda se takovýto vůz začne vyrábět. Je ale jisté, že Fiat by půlmiliardový vývoj někde rád zúročil...
Snad bude mít elektrické Doblo více úspěchů, než tuzemský pokus o poněkud menší elektrickou dodávku. Výroba vozu Škoda Beta/Tatra Beta po stovce vyrobených elektromobilech a dalších několika stovkách modelů s benzínovými motory tvrdě skončila.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?