Ako už vieme, v Európe sú obľúbené naftu páliace agregáty u viacerých SUV.
Nissan nikdy neponúkal do Murana naftový motor. Doteraz bol v Murane na výber jediný motor a to benzínový šesťvalec 3.5 V6 svýkonom 188kW (252 koní). Nissan chce nasadiť do Murana dieslový 4-valcový 2.5 litrový motor s výkonom 190koní a točivým momentom 450Nm.
Tento dieslový motor s mohutným točivým momentom bude spojený so šesťstupňovou automatickou prevodovkou so systémom Adaptive Shift Control. Vďaka tomu bude možné dosiahnuť ekonomickejšiu spotrebu.
Avšak všimli sme si, že bude upravená aj predná maska vozidla. To kvôli tomu, aby mohlo prúdiť viac chladivého vzduchu na naftový motor. Na české ceny si budeme musieť ešte počkať.
V pokračování našeho dlouhodobého testu se vrhneme na to, jak „čtyřka“ po faceliftu jezdí a zda-li je motor důstojnou volbou do takto charismatického vozu s krásným interiérem. Nechybí ani nějaké ty vady na kráse a finální hodnocení.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.