Mercedes-Benz uveřejnil data o své nové špičkové pohonné jednotce 5,5 V8. Ta by měla nahradit atmosférický 6,2 V8 používaný ve špičkových modelech AMG. Poprvé by se měl objevit v třídě S ve verzi AMG.
Jednotka je Mercedesem označována jako M157. Dvakrát přeplňovaný osmiválec objemu 5,5 litru bude k dispozici ve dvou výkonových variantách. Standardní verze nabídne 400kW, verze AMG Performance Package přidá ještě dalších 20kW navíc. Nejvyšší točivý moment Mercedes udává 800 resp. 900 N.m. Bude nasazen ve spojení se sedmistupňovou převodovkou.Momentálně používaný atmosferický motor 6,2 V8 poskytuje 378 kW. Z toho vyplývá že se dynamika verzí AMG ještě zvýší, jednotka V8 nabídne vyšší výkon při nižší hmotnosti motoru. Další informace Mercedes neuveřejnil.
V pokračování našeho dlouhodobého testu se vrhneme na to, jak „čtyřka“ po faceliftu jezdí a zda-li je motor důstojnou volbou do takto charismatického vozu s krásným interiérem. Nechybí ani nějaké ty vady na kráse a finální hodnocení.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.