Stát Katar s velkou pravděpodobností koupí čtvrtinový podíl v automobilce Porsche. Ta vlastní více než polovinu Volkswagenu.
Informaci o finišujícím jednání přinesl list Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung. O zahájení jednání jsme již informovali.
Porsche se při snaze o převzetí koncernu Volkswagen silně zadlužilo a asi i proto hledá strategického partnera. Tím by se mohl stát právě Katar, jak informovala sama automobilka. Víc podrobností ale odmítá sdělit.
Hodnota automobilky Porsche nyní činí asi 8,2 miliard eur, za čtvrtinový podíl by tak musel Katar zaplatit kolem dvou miliard euro.
Poměrně malá automobilka v nedávné době převzala velkou část koncernu Volkswagen. Katar údajně má zájem i o část tohoto koncernu, který se řadí k největším na světě.
Mezi prémiovými sedany nižší střední třídy máte stále poměrně široký výběr. Pravděpodobně vás jako první napadne německá trojice v podobě BMW řady 3, Mercedes-Benz třídy C a Audi A4. Jsou to skvělá auta, která nabídnou velmi dobré zpracování, technologie i komfort, ale u běžných motorizací často postrádají jednu důležitou věc – emoce. Pokud ale hledáte auto, které nebude jen perfektním dopravním prostředkem, ale při každém nastartování vám vykouzlí úsměv na tváři, možná by vás měla zajímat Alfa Romeo Giulia.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.