Kanadský výrobce automobilových dílů Magna požádal ruskou automobilku GAZ, aby učinila nabídku na podíl v Opelu, který vlastní zadlužená americká automobilka General Motors. Podle nedělních informací agentury Reuters to oznámil ruský premiér Vladimír Putin.
„Kanadsko-rakouská společnost Magna požádala ruské finanční instituce a firmu GAZ o učinění nabídky Opelu,“ prohlásil Putin podle překladu rozhovoru v japonských médiích, který má k dispozici ruská vláda.
„Tyto otázky jsou komerčního charakteru. Všechno se musí důkladně propočítat,“ prohlásil Putin a zdůraznil, že ruská vláda pečlivě sleduje, co se děje. Německá média totiž publikovala spekulaci, že pokud Magna do Opelu bude investovat, tak za pomoci GAZu a ruské státní banky Sberbank.
GAZ a jeho majitel Oleg Děripaska v minulosti několikrát popřeli, že by o Opel měli zájem, a Sberbank také nabídku učinit nechce.
General Motors, který je kvůli krizi ve vážných finančních problémech, plánuje Opel prodat. Jako možní kupci se objevila jak Magna, tak italská automobilka Fiat.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, které na semaforu sice potrápily kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?