Na autoshow SEMA je představován mimo jiné také nový koncept Saabu, konkrétně koncept 9-7X Aero. Tento první vůz Saabu z kategorie SUV vznikl ve spolupráci s firmou DUB z Los Angeles
a používá mnoho špičkových a specializovaných dílů, jako například:
24-palcová na zakázku vyráběná kola 'Aero X' s pneumatikami Pirelli 225/30 R24 kožený interiér přídavné otvory na boční straně přední masky o 3 palce snížený podvozek výfukový systém Borla tónovaná skla zabudovaný přehrávač DVD/TV čtyři sedmipalcové TV monitory (jeden pro každého pasažéra) patnáctipalcový centrální výklopný LCD monitor Dva zesilovače a dva dvanáctipalcové subwooferyOtázkou je, zda a kdy přijde tento krasavec do výroby. Výstavy jako je SEMA dávají úžasnou příležitost k vyzkoušení nových nápadů a zjištění odezvy potenciálních zákazníků.
Již dříve v tomto roce oznámil Saab limitovanou edici 9-7X Altitude, v rámci níž má být vyrobeno pouhých 500 vozů. Kromě extrémně rozsáhlé standardní výbavy modelu 9-7X je edice Altitude vybavena 18" leštěnými litými koly, DVD přehrávačem pro pasažéry na zadních sedadlech, nebo exkluzivní šedou metalízou. Cenová úspora takto vybaveného vozu činí proti dovybavení standardní edice těmito doplňky až 1000 dolarů. Vůz této limitované edice může být vybaven šestiválcem 4.2i nebo osmiválcem 5.3i.
Pro modelový rok 2007 bude pro model 9-7X nabízena nová služba, nazvaná OnStar Turn-by-Turn Navigation. Tato služba bude zahrnovat továrně zabudovaný a plně integrovaný navigační systém GPS od OnStar. Služba Turn-by-Turn umožňuje zákazníkům komunikovat s lidským poradcem, který bude za pomoci systému OnStar obratem schopen do vozu zaslat úplný a podrobný plán navigace. Jako další novinka se pak stane systém kontroly tlaku v pneumatikách standardní výbavou všech vozů 9-7X a v nabídce se objeví nová metalická barva Crystal Blue .
Saab 9-7X byl představen v létě 2005 a do segmentu SUV vnesl unikátní charakter Saabu, zahrnující sofistikovaný styling uvnitř i vně vozu, prémiovou kvalitu a design, sportovní a zábavné jízdní vlastnosti a výkon. Spolu s vysokou úrovní standardní výbavy nabízí model 9-7X vynikající poměr cena/výkon.
Saab je divizí koncernu General Motors Corp. Saab Automobile USA je dovozcem a distributorem modelů Saab 9-3, 9-5 a 9-7X, vyráběných automobilkou Saab Automobile AB, Sweden. Pro modelový rok 2007 uvádí Saab na trh sedm kombinací motorů a převodovek, které splňují americkou normu spotřeby paliva na dálnici EPA na úrovni 30 mílí/galon (pro české čtenáře - tomu odpovídá spotřeba 7,84 l/100km). Saab také nabízí záruku na vůz po dobu pěti let nebo ujetí 100,000 mílí (160934 km).
Foto: www.conceptcarz.com
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.