Automobilka Honda dnes představila novou generaci katalyzátorů pro naftové motory CDTi. Od této chvíle mohou ochránci životního prostředí klidně spát.
Převratná technologie spočívá v NOx katalyzátoru, který umožňuje výrazné snížení emisí kysličníku dusitého, motor tak vyhovuje i nejpřísnějším limitům Americké agentury pro ochranu životního prostředí EPA. Systém je založen na přeměně výfukových plynů ve čpavek, zatímco další vrstva katalyzátoru promění čpavek v téměř neškodný dusík. Složitý technologický proces tak vykazuje minimální hodnoty škodlivých látek.
Tento katalyzátor bude využívat známá motorová jednotka 2,2 CTDi, která patří se svými 140 koňmi a 340 Nm kroutícího momentu mezi špičku naftových agregátů.
zdroj: Honda
Věděli jste, že čtyřkovou Octavii můžete mít s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 150 kW a pohonem 4x4? Že ne? Buďte v klidu, v nabídce je tato motorizace poměrně čerstvě, ale dnes ji pořádně proklepneme. Pokud chcete do Octavie kultivovaný benzínový motor a zároveň příjemnou dynamiku, měli byste tento agregát zvážit. Dvoulitr 2,0 TDI o výkonu 110 kW je „traktoroidní“ motor s tupou reakcí na plyn a vedle patnáctistovky 1,5 TSI o stejném výkonu příliš nedává smysl – rozdíl cca jednoho litru ve spotřebě je zanedbatelný. Dnes testovaný benzínový dvoulitr povznesl Octavii na zcela novou úroveň, co ale spotřeba a cena?
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.