Po velkém úspěchu modelu 206 CC se Peugeot zaměřil na kabriolety s pevnou skládací střechou. Automobilka nyní chystá představení nového modelu 207 CC.
Na nový model 207 CC si budeme muset počkat do příštího roku, nicméně automobilka již představila koncept pod názvem „Epure“, který krom budoucí podoby CC skrývá hybridní pohon. Peugeot chce tak ukázat světu pokrok v jeho technologiích.
Díky elektromotoru produkující energii od 40 do 70kw a kroutícím momentem 180N.m dokáže vůz rozhýbat na rychlost až 130km/h. S téměř nulovými emisemi neškodí životnímu prostředí a dojezd konceptu „Epure“ se blíží hranici 350km. Elektromotor s palivovými články v zadní části vozu se podepsal na hmotnosti vozu 1550kg a zrychlením na stovku cca 15s.
Interiér i lak vozu je záměrně v bílé barvě, která symbolizuje čistotu.
zdroj: peugeot
Zvýšené kombíky jsou fantastickým příkladem toho, jak jsou vlastně všechna SUV zbytečná a právě proto je mám tak rád. Dnes testované Volvo nabídne kvalitnější materiály uvnitř, než minule testovaný Mercedes GLE, světlá výška je vyšší než u Kodiaqu a výbavou dokáže konkurovat luxusním německým limuzínám. To vše za podobnou cenu ekvivalentně ojetého trojkového Superbu Scout, který je o úroveň níž. Má to vůbec nějaký háček?
Prémiová SUV jsou u nás velice oblíbená a na silnicích jich vídáme opravdu mnoho. Pořizovací ceny ovšem běžně atakují hranici 3 milionů korun, což není úplně málo. Není tak divu, že se lidé rozhlíží i na trhu ojetých automobilů, kde jsou ceny podstatně příznivější. Jak jezdí tento bílý kousek z roku 2020?