V mnoha médiích se před časem objevila informace, že James Bond, šarmantní, elegantní a přitom drsný agent 007 změnil svého přestavitele, kterým je nyní Daniel Craig.
Změnou prošlo i jeho vozidlo, kterým bude nový Aston Martin DBS, jenž se objeví v nově připravovaném díle s názvem „Casino Royale“. Aston Martin u této příležitosti uvolnil první snímky tohoto vysoce utajovaného vozu „DBS“, což je sportovní úprava DB9tky. Nový snímek by se měl na plátnech kin objevit v listopadu letošního roku.
Šéf design centra Aston Martinu, Marek Reichman, říká: „Tento automobil je spojením elegantního cesťáku DB9 a silného závodního vozu DBR9. To naznačuje evoluci světoznámého stylu a elegance v Aston Martinu. Design naznačuje nový směr automobilky, zároveň v něm zůstává naše dědictví, DBS je na první pohled Aston Martinem.“
Nová zbraň agenta 007 v sobě bude ukrývat mnoho speciálních efektů, mezi něž bude patřit například raketové odpalovací zařízení, vystřelovací sedadla a mnoho dalších. První model DBS, jenž si zahrál v bondovce již v roce 1969, byl prakticky sériově vyráběným modelem. Jaký osud bude provázet tohoto nástupce?
Foto: Aston Martin
Věděli jste, že čtyřkovou Octavii můžete mít s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 150 kW a pohonem 4x4? Že ne? Buďte v klidu, v nabídce je tato motorizace poměrně čerstvě, ale dnes ji pořádně proklepneme. Pokud chcete do Octavie kultivovaný benzínový motor a zároveň příjemnou dynamiku, měli byste tento agregát zvážit. Dvoulitr 2,0 TDI o výkonu 110 kW je „traktoroidní“ motor s tupou reakcí na plyn a vedle patnáctistovky 1,5 TSI o stejném výkonu příliš nedává smysl – rozdíl cca jednoho litru ve spotřebě je zanedbatelný. Dnes testovaný benzínový dvoulitr povznesl Octavii na zcela novou úroveň, co ale spotřeba a cena?
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.