Společnost DaimlerChrysler bude ve své montážní továrně v Belvedere v USA vyrábět modely s podporou Volkswagenových motorů 2,0 TDI.
Volkswagen vyrábí tyto motory v německém Salzgitteru, odkud také naftové agregáty posílá do USA. Kontrakt mezi dodávkami Volkswagenu a DaimlerChrysler se rozšířil i o společnost Mitsubishi Motors. První Chryslerovo vozidlo vybaveno novým motorem 2,0 TDI opustilo výrobní linku právě v těchto dnech. Motory vyrobeny v Salzgitteru jsou speciálně modifikované přímo pro Chryslerovy a Mitsubishi vozidla.
Zdroj: Volkswagen group
Věděli jste, že čtyřkovou Octavii můžete mít s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 150 kW a pohonem 4x4? Že ne? Buďte v klidu, v nabídce je tato motorizace poměrně čerstvě, ale dnes ji pořádně proklepneme. Pokud chcete do Octavie kultivovaný benzínový motor a zároveň příjemnou dynamiku, měli byste tento agregát zvážit. Dvoulitr 2,0 TDI o výkonu 110 kW je „traktoroidní“ motor s tupou reakcí na plyn a vedle patnáctistovky 1,5 TSI o stejném výkonu příliš nedává smysl – rozdíl cca jednoho litru ve spotřebě je zanedbatelný. Dnes testovaný benzínový dvoulitr povznesl Octavii na zcela novou úroveň, co ale spotřeba a cena?
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.