Renault Clio III přijíždí ve verzi Sport, stejně jako předchozí generace je nabitá sportovními vlastnostmi a dynamikou, výsledkem je výjimečné auto, které klade důraz na výkon a potěšení z řízení.
Široký a placatý výraz propůjčuje vozu snížený podvozek. Boční linie jsou rozšířeny, podběhy jsou vyplněny 17-ti palcovými koly s pneumatikami 215/45 17“, do kterých se zakusují brzdy Brembo.
Zadní nárazník vystihuje tvar odvozený z formule 1, přední potom jako aerodynamický prvek pro vyšší přítlak. Interiér je komplet ve sportovním duchu, vládne zde hliník, tvarovaná sklápěcí sedadla Recaro a bílé budíky na černém pozadí.
Oproti předchůdci je vše zase o krok dále, motor vychází z původního čtyřválcového 2,0 16v, je ovšem vyladěn na neuvěřitelných 197 koní, což představuje téměř 100koní na litr! Maximální kroutící moment vrcholí v 5.550 ot. s hodnotu 215 N.m. S novou 6-ti stupňovou manuální převodovkou je vozidlo velmi silné a živý motor nabízí prvotřídní potěšení z řízení. Prudké akceleraci zastaví až omezovač v 7.500ot.
Zdroj: Renault
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?