Prodejnost vozidel Honda za poslední rok vzrostla a to nejen v Japonsku, ale po celém světě, v příštím roce se očekávají ještě lepší výsledky.
Honda odhaduje, že do konce roku prodá přes 3,35 milionů vozidel a tím vzroste jeho prodejnost o 5% a to především díky rekordnímu prodeji motocyklů a ostatních pohonných jednotek. Také v severní Americe se prodalo o 4% více, přibližně 1,45 milionu vozidel a pro příští rok se očekává nárust o další 4% na 1,51 milionu. Ovšem celková prodejnost pro Ameriku s největší pravděpodobností klesne z odhadovaných 16,8 na 16,4 milionu a to především díky rostoucí ceně benzínu.Také lehké nákladní automobily zaznamenaly lepší výsledky, v roce 2004 tvořily 40% procent z amerických prodejů, letos už je to 42%, a v příštím roce se očekává 44%.
Nejvyšší nárust pro rok 2006 je předpovídán pro Čínský trh, kde se počítá s prodejem kolem 350.000 kusů, což by zaznamenal zlepšení o 35%. Honda má však ještě vyšší cíle, do roku 2010 chce zdvojnásobit prodej jak na Indickém tak Brazilském trhu.
zdroj: Honda
Prémiová SUV jsou u nás velice oblíbená a na silnicích jich vídáme opravdu mnoho. Pořizovací ceny ovšem běžně atakují hranici 3 milionů korun, což není úplně málo. Není tak divu, že se lidé rozhlíží i na trhu ojetých automobilů, kde jsou ceny podstatně příznivější. Jak jezdí tento bílý kousek z roku 2020?
Největším trendem za posledních 10 let jsou jednoznačně vozy typu SUV. Lidé je mají rádi pro svou robustní karoserii, zvýšení podvozek a dostatek prostoru, jenže mají i nějaká negativa. Proti klasickým kombíkům mívají horší jízdní vlastnosti a také vyšší spotřebu. Vezmeme-li z obou světů to dobré, vznikne zvýšený kombík s pohonem 4x4 a přesně takové auto máme v dnešní recenzi.