Volkswagen Motorsport nasadí do 28. ročníku dakarské rallye přestavěný Volkswagen Touareg s označením " Race 2".
Nový Race Touareg 2 se liší od svého úspěšného, co se týče vítězství, předchůdce zejména zlepšeným řízením, výkonem motoru a svým vzhledem. Volkswagen Motorsport se v nové verzi zaměřil zeména na výkon.
Pohánět tento ambiciózní vůz bude 2,5 litrový pětiválcový "v řadě" turbodiesel TDI, který je umístěn za přední nápravou. Vyvine velmi potřebný výkon 202 kW, což je asi 275 koňských sil s točivým momentem kolem 550 Nm. Na řazení rychlostních stupňů se bude nemalou částí podílet šestistupňová sekvenční závodní převodovka. Auto bude posazeno na 16ti palcových kolech s pneumatikami BF Goodrich 235-85/16. Rozměry tohoto speciálu jsou (délka / šířka / výška) 4171 / 1996 / 1762 mm. Minimální váha nesmí překročit 1787,5 kg.Hlavním sponzorem celého Volkswagen Motorsport týmu je výrobce energetických nápojů Red Bull. Dalšími partnery pak jsou společnosti Castrol, BP, BT Infonet, LUK, BF Goodrich, Bosch, MAN, Recaro a společnost Schroth Racing.
Volkswagen Motorsport nasadí do 28. ročníku Dakar Rally šest posádek:301 Bruno Saby / Michel Périn303 Jutta Kleinschmidt / Fabrizia Pons305 Giniel de Villiers / Tina Thörner307 Carlos Sainz / Andreas Schulz309 Mark Miller / Dirk von Zitzewitz310 Stéphane Henrard / Antonia de RoissardV letošním ročníku budou posádky absolvovat celkem 15 etap, což celkově činí 9043 km. Volkswagen Touareg slavil v sezoně 2005 mnoho úspěchů, zatím však na Rallye Dakar nikdy nevyhrál. V roce 2004 zde Bruno Saby a Michel Perin skončili šestí a o rok později Jutta Kleinschmidt / Fabrizia Pons sice stanuly na bedně se třetí pozicí, ale na vítězství to ještě nestačilo. Proto letos VW zatroubilo do útoku a cíl je jediný, odvést si z africké poušti cenné vítězství. Tím by koncern VW přerušil vítěznou sérii pěti triumfů značky Mitsubishi s vozem Pajero. Tato již tradiční soutěž odstartuje 31. prosince 2005 z portugalského Lisabonu. Posádky překonají mnoho druhů terénu skrz sedm zemí počínaje Portugalskem, konče Senegalem. A kdo se bude hřát na výsluní 28. ročníku dakarské rallye? Na to si musíme počkat do 15. ledna, kdy tato dlouhá pouť poští bude završena v senegalském Dakaru. Foto: Volkswagen
Mercedes-Benz oznámil prudký propad zisku za druhé čtvrtletí letošního roku. Automobilka přiznává, že hlavními důvody jsou dodatečná cla v USA a oslabující prodej v Číně. Kvůli tomu německý výrobce luxusních aut přehodnocuje svůj výhled tržeb na celý rok a očekává jejich výrazný pokles. Informují o tom agentury AFP a Reuters.
S bezpečností dětí na cestách není radno experimentovat. Autosedačka je jedním z nejdůležitějších vybavení pro rodiče a výběr té pravé ovlivní ochranu vašich nejmenších během jízdy. Mezi mnoha značkami, které jsou na trhu autosedaček k mání, vynikají tři z nich – RÖMER, CYBEX a RECARO. Proč jsou mezi rodiči i odborníky v oblasti bezpečnosti tak oblíbené? Čtěte dál!
Elektrifikace postupuje a do měst se kromě velkých SUV začínají tlačit i elektromobily výrazně kompaktnějších rozměrů. Hyundai Inster je jedním z nich – čistě elektrický prcek, který vsází na originální design, užitečnou výbavu a kompaktní rozměry usnadňující městské jízdy. Dokáže však obstát i mimo městské prostředí? A jaká je jeho reálná konkurenceschopnost při ceně, která v našem případě přesáhla hranici 800 tisíc korun?
Tento týden se podíváme na zoubek zánovní Toyotě ProAce. Jedná se o 7 místnou dodávku v nejvyšší výbavě, která je levnější alternativou k Multivanu či Mercedesu třídy V. Mimo bohatou výbavu nabízí také solidní dynamiku i spotřebu a pořádnou porci praktičnosti. Má smysl sáhnout po starší verzi s nízkým nájezdem nebo se vyplatí připlatit si za zcela nové auto?
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?