Německé automobilce Mercedes-Benz se podle sdělení ČTK rozhodl jihokorejský antimonopolní úřad (KFTC) vyměřit pokutu 20,2 miliardy wonů (zhruba 355 milionů Kč) za klamavou reklamu související s emisemi jejich naftových vozů. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
KFTC uvedl, že Mercedes pomocí instalace nezákonného softwaru do svých vozidel manipuloval s dočasným snížením emisí, když po dobu certifikačních testů produkovaly naftové motory méně emisí. Podle úřadu bylo tímto softwarem vybaveno 15 modelů značky Mercedes, píše Reuters.
"Je smysluplné uvalit postihy na největšího prodejce dovážených vozů za bránění spotřebitelům v racionální volbě při nákupu prostřednictvím klamavé reklamy ohledně snižování emisí, a to dokonce i po skandálu dieselgate (německé automobilky Volkswagen)," uvedl KFTC.
Ford Mustang je už desítky let ikonou, kterou pozná asi každý. Tentokrát se podíváme na ojetý kus z roku 2022, který nabízí to nejlepší z klasického amerického receptu - karoserii typu kupé, atmosférický pětilitrový osmiválec, manuální převodovku a v tomto případě i sportovní sedadla Recaro. Je to lepší volba než posledně testovaný kabriolet s automatem?
Máte-li rádi řízení a sportovní vozy, jistě dříve či později narazíte na otázku, jak skloubit tuto vášeň s tím, že čas od času potřebujete také prostornější auto. Toto BMW by mohlo být řešením, jedná se o velice schopný a rychlý stroj, který díky karoserii typu liftback hravě odveze i větší předměty či dvě děti. Jako vždy to však není tak jednoduché a je nutné dělat mírné kompromisy, jaké?