Novinky BMW na IAA ve Frankfurtu

3 Touring
3 Touring, foto: BMW Group
ar1 22. září 2005 23:39
Sdílej:

BMW představilo na IAA ve Frankfurtu světovou premiéru BMW 3 Touring a mnoho dalšího. Zde je výčet toho nejdůležitějšího:

Nové sportovní kombi s vynikající šasi a zavěšením kol teď nabízí ještě víc místa pro pasažéry a pro zavazadla. Čtvrtá generace Touringu řady 3 se stala více universální, než kdykoliv předtím. Na trhu se objeví modifikace tři benzinových a dvou dieselových motorů.

BMW řady 3 s pohonem  na všechna kola: xDrive teď  také u BMW 3S inteligentním systém od BMW na pohon všech kol přichází BMW řady 3 Salon a nové BMW 3 Touring s lepším pohonem a dynamičností, větší bezpečností a stabilitou jízdy najdnou. Systém xDrive je kontrolován elektronicky a umožňuje variabilní rozdělování hnacích sil mezi přední a zadní nápravou.

BMW řady 3 Salon: Tři nové motory318i a 318d čtyřválec, stejně jako šestiválec 330d teď zvyšují standart i třetí řady z rodiny BMW. Nová kompletace M Sports tentokrát nabízí ještě více sportovnosti na silnici.

BMW řady 1: Nový model a sportovní vůz M SportsVrchol modelové řady zaujímá M Sports - opravdu nejsilnější v řadě kompaktních vozů, který se může pochlubit motorem o výkonu 195kW. Na podzim se na trhu objeví modely s adaptivními světlomety a novými telematickými funkcemi.

BMW  řady 5: rozšíření výkonu motoru ještě jednou510i Salon s motorem V8, 530xd – dieselový s pohonem všech kol a čtyřválec 520d přichází na trh pochlubit se a rozšířit pátou řadu do vyšší úrovně. Současně již existující motory byly zrevidovány a modifikovány pro vyšší standard vrcholových motorů 550i a 530d. Další novinkou je, že všechny modely páté řady jsou teď standardně vybaveny částicovým filtrem.

BMW řady 6 Coupe a Cabrio: teď s novým motorem V8Počínaje tímto podzimem bude motor 650i nahrazen novým 645Ci: s novým 4.8-litrovým V8 motorem. Tento výjimečný čtyřmístný vůz zrychlí na 100km/hod za pouhých 5.4 sek (Cabrio za 5.7 sek). Nejvyšší dosažitelná rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h.

BMW řady 7: nový 730Ld a výkonnější 745dPoprvé v historii je sedmá řada s prodlouženou karoserií k dostání s šestiválcem. Tento vůz obsahuje obsáhlou standardní výbavu. Nový 745d teď s výkonem 242kW a točivým momentem 750Nm nabízí větší výkon (+10%) a točivý moment (+7%) v jednom.

BMW X3: Nový X3 2.0i a větší výkon pro BMW Velký DieselNový benzinový motor a 2.0-litrový čtyřválec rozšíří širokou škálu vozů BWM pro sportovní aktivitu. Zákazníkům se nabízí větší šetrnost ve spotřebě paliva, 3.0-litrový dieselový motor se zvětšeným výkonem a jako ostatní X3 dieselové motory, teď již standardním pro dieselové motory BMW částicovým filtrem.

BMW Individual: Exkluzivní mistrovské dílo na bázi 650i CabrioV tomto zvláštním modelu se proplétá interiér s exteriérem. Tento velmi speciální jedinečný vůz, který není určený pro sériovou výrobu, byl konstruovaný pro mezinárodní veletrh ve Frankfurtu. Interiér unikátního BMW 650i Cabrio je vyroben z kvalitní kůže a vystupuje s vysoce kvalitním provedením jako opravdu výjimečné vozidlo.

BMW: originální příslušenstvíBWM rovněž prezentuje ve Frankfurtu širokou nabídku příslušenství a výbavy. Kromě jiné: Aerodynamický balík pro X3, sofistikované provedení interiéru s dřevěnými prvky u aut 3 řady stejně jako možnost instalace přenosného DVD systému či stanici pro notebook v střešní linii. Na autosalonu BMW také představuje nový systém asistence řidiči, který usnadňuje jízdu ve tmě. BMW Night Vision pomáhá rozpoznat lidi, zvířata a jiné předměty v bezprostředné blízkosti. Již známý systém DSC (dynamické kontroly řízení) je teď víc komfortní a s novými funkcemi pro větší bezpečnost.

BMW

Témata:
Stalo se
Testy aut
Toyota Land Cruiser

Toyota Land Cruiser Executive – nová generace legendárního offroadu, překoná Defender?

Tento týden nám do redakční garáže přijela nová generace legendárního Land Cruiseru. Proti předchůdci udělala velký skok kupředu, což je znát hlavně uvnitř. Mezi novinky se však neřadí jen hranatější design a modernější interiér, ale také různé technické vychytávky, které oceníte především v terénu, kde je proti předchůdci schopnější. Dnešní recenze však ukáže i nějaké oblasti, které jsou v novince horší, které to jsou?

Ze světa
Matteo Doretto

Tragédie před startem Polské rally: Ital Matteo Doretto (†21) zemřel při testovací jízdě

Před začátkem 81. ročníku Polské rally došlo k tragické události. Jednadvacetiletý italský jezdec Matteo Doretto, juniorský mistr Itálie pro rok 2024, zahynul při nehodě během soukromého testu. Podle dostupných informací jeho vůz narazil do stromu poté, co sjel ze silnice.

Elektro
Audi Q5 představuje verze e-hybrid SUV a Sportback

Nové Audi Q5 e-hybrid: Rodina se rozšiřuje o plug-in verzi. Koupíte ho už pod 1,7 milionů

Audi rozšiřuje rodinu modelu Q5 o plug-in hybridy. Nové SUV i Sportback e-hybrid kombinují výkon až 367 koní, elektrický dojezd do 100 kilometrů a vyspělé technologie. Do prodeje vstoupí koncem roku 2025, nejlevnější verze vyjde na více než 69 tisíc eur (cca 1,7 milionu korun).

Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?