Únor sotva zaklepal na dveře a Kopřivnický seriál TRAIVA RallyCup má za sebou již druhý závod. Podle data se všichni těšili na sněhovou show. Prudké oteplení ale zhatilo plány závodníků strhat všechny hřebíky a všichni museli zvolit klasické obutí. To ovšem neznamená, že by závod ztratil na atraktivitě a tak bylo k vidění spoustu pěkných průjezdů a soubojů napříč kategoriemi. Tentokrát zde nechyběl ani náš fotograf Jakub Daniel Machálek a tak vám můžeme zprostředkovat atmosféru pomocí jeho galerie.
Mezi prémiovými sedany nižší střední třídy máte stále poměrně široký výběr. Pravděpodobně vás jako první napadne německá trojice v podobě BMW řady 3, Mercedes-Benz třídy C a Audi A4. Jsou to skvělá auta, která nabídnou velmi dobré zpracování, technologie i komfort, ale u běžných motorizací často postrádají jednu důležitou věc – emoce. Pokud ale hledáte auto, které nebude jen perfektním dopravním prostředkem, ale při každém nastartování vám vykouzlí úsměv na tváři, možná by vás měla zajímat Alfa Romeo Giulia.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.