Gargulák na Šumavě bez světel a bez bodů

Gargulák, Petr
Gargulák, Petr, foto: Archiv jezdce
Barbora Vebrová 30. dubna 2019 19:44
Sdílej:

Ve dnech 26. – 27. dubna se v okolí Klatov odjel druhý díl dvoudenních soutěží. Na start Rallye Šumava se postavil také slušovický pilot Petr Gargulák, opět s vozem Peugeot 208 R2. Po odstoupení na Valašské rally si Petr chtěl zpravit chuť a připsat si nějaké body do hodnocení Peugeot cupu.

„Odstoupení na Valašce nás mrzelo, ale snažili jsme se to hodit za hlavu a soustředit se na další závod. Do Klatov jsme odjížděli natěšení a perfektně připravení. Spolujezdec Petr Hanzlík se závodu na Šumavě nemohl zúčastnit, a tak jsem ještě narychlo sháněl parťáka na druhou sedačku. Jsem moc rád, že se mi podařilo dohodnout se zkušeným Tomášem Šmídem,“ uvedl Petr Gargulák. Již při seznamovacích jízdách bylo jasné, že tratě jsou náročné a žádná procházka růžovým sadem to pro dvojici Gargulák – Šmíd nebude. Navíc předpověď počasí ukazovala déšť, což se v průběhu závodu potvrdilo. Nově složená posádka obdržela startovní číslo 37 a vyrazila do závodu. Na shakedownu se Petr s Tomášem v autě sehrávali a časy nebyly vůbec špatné. „Opravdové závodění začalo až na Klatovském okruhu. Když jsme v cíli RZ viděli, že máme první čas mezi Peugeoty, byli jsme mile překvapeni. Na dalším měřeném úseku však přišel velký příval deště a my jsme měli obuté pneumatiky na sucho, což nebyla žádná sranda auto udržet na cestě,“ popsal náročné a proměnlivé podmínky Petr Gargulák. Na páteční večerní sekci kluci nechali obout mokré pneumatiky a na kapotu namontovat světelnou rampu. „Po 200 metrech páté rychlostní zkoušky nám však praskl klínový řemen pohánějící alternátor. První nám přestal fungovat posilovač řízení, následně nám vypla světla a ihned zhasnul motor ve vysoké rychlosti. Byla pro nás obrovská smůla, že jsme opět museli odstoupit na technickou závadu způsobenou vadou materiálu,“ řekl důvod odstoupení slušovický jezdec. Petr s Tomášem měli závod dobře rozjetý. Kluci se pohybovali na stupních vítězů v Peugeot cupu, o to víc mrzí odstoupení ze soutěže. Nejvíce však budou chybět odjeté kilometry a zkušenosti, o které posádka díky odstoupení přišla. „Chtěl bych poděkovat celému teamu za perfektní spolupráci a všem co nás podporují v našich startech. Pevně věřím, že se nám konečně podaří prolomit smůlu na dalším závodě,“ sdělil Petr Gargulák.

https://www.youtube.com/watch?v=FZqs_skPYbo 

www.gargulakpetr.com  www.instagram.com/petrgargulakrally  www.facebook.com/petrgargulakrally 

Stalo se
Testy aut
Toyota Land Cruiser

Toyota Land Cruiser Executive – nová generace legendárního offroadu, překoná Defender?

Tento týden nám do redakční garáže přijela nová generace legendárního Land Cruiseru. Proti předchůdci udělala velký skok kupředu, což je znát hlavně uvnitř. Mezi novinky se však neřadí jen hranatější design a modernější interiér, ale také různé technické vychytávky, které oceníte především v terénu, kde je proti předchůdci schopnější. Dnešní recenze však ukáže i nějaké oblasti, které jsou v novince horší, které to jsou?

Ze světa
Matteo Doretto

Tragédie před startem Polské rally: Ital Matteo Doretto (†21) zemřel při testovací jízdě

Před začátkem 81. ročníku Polské rally došlo k tragické události. Jednadvacetiletý italský jezdec Matteo Doretto, juniorský mistr Itálie pro rok 2024, zahynul při nehodě během soukromého testu. Podle dostupných informací jeho vůz narazil do stromu poté, co sjel ze silnice.

Elektro
Audi Q5 představuje verze e-hybrid SUV a Sportback

Nové Audi Q5 e-hybrid: Rodina se rozšiřuje o plug-in verzi. Koupíte ho už pod 1,7 milionů

Audi rozšiřuje rodinu modelu Q5 o plug-in hybridy. Nové SUV i Sportback e-hybrid kombinují výkon až 367 koní, elektrický dojezd do 100 kilometrů a vyspělé technologie. Do prodeje vstoupí koncem roku 2025, nejlevnější verze vyjde na více než 69 tisíc eur (cca 1,7 milionu korun).

Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?