Jan Černý a Petr Černohorský se pilně připravují na Rally Šumava Klatovy a to na dvoudenním testu.
Domácí šampionát MČR v rally pokračuje o víkendu tradiční českou soutěží, kterou je Rallye Šumava Klatovy. Nejstarší česká soutěž, která pamatuje na svém startu takové hvězdy, jako byl třeba Sandro Munari, či Walter Röhrl, i v letošním roce nabídne podívanou hodnou minimálně evropské úrovně.
Jan Černý, jezdec MOGUL AUTO ŠÍDLO ŠKODA TEAMU: „Rally Šumava patří k mým oblíbeným soutěžím a dalo by se říct, že ji považuji za svoji domácí. Organizační tým, v čele s Jirkou Valentou, každoročně připravuje skvělou soutěž. Věřím, že ani letos tomu nebude jinak. Předpověď počasí není ideální, ale do startu zbývá ještě pár dní, tak snad se to trochu vysluní.“
Na posádky čekají tratě o celkové délce 570 km. Na 14 RZ s celkovou délku 170 km, se budou všichni snažit podat co nejlepší výkony. Představení posádek proběhne ve čtvrtek od 18 hodin na náměstí Míru v Klatovech. Oficiální start soutěže bude v pátek v 17:30 a to na stejném místě.
Jan Černý, jezdec MOGUL AUTO ŠÍDLO ŠKODA TEAMU: „Včera proběhl první den dvoudenního testu, se kterým jsem nesmírně spokojený. Od posledního závodu jsme udělali spoustu práce. Dnešní test už bude pouze o doladění detailů, a já se nemůžu dočkat, až to vyzkouším v závodním tempu. Doufám, že přijde co nejvíc fanoušků a věřím, že to bude dobře hustý :-).
Video z testu: https://youtu.be/EfxhzDWoI-c
www.istagram.com/jancernyrally
www.facebook.com/jancernyrally
Více foto na: http://cernyracing.com/media/
Text: Jakub Hanzelka
V pokračování našeho dlouhodobého testu se vrhneme na to, jak „čtyřka“ po faceliftu jezdí a zda-li je motor důstojnou volbou do takto charismatického vozu s krásným interiérem. Nechybí ani nějaké ty vady na kráse a finální hodnocení.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.
DS Automobiles patří mezi značky, které se nebojí jít vlastní cestou. Místo honby za objemy sází na emoce, design a francouzskou eleganci. Model DS 4 byl toho dobrým důkazem – stylový hatchback s prémiovými ambicemi, který se snažil nabídnout alternativu k německé konkurenci. Nyní přichází jeho modernizovaná verze, nově pojmenovaná DS N°4, a spolu s ní i zajímavý paradox - auto je v zásadě stejné, ale levnější než kdy dřív.
Na lyžování do Alp jezdí kde kdo. My jsme si pro zimní dovolenou vybrali český rodinný ideál v podobě nové Škody Kodiaq. Jeli jsme ve 4 lidech do přibližně 400 km vzdáleného Rakouska. Bohužel sněhu příliš nebylo, takže jsme neměli prostor otestovat pohon všech kol. S jakou spotřebou to plně naložený Kodiaq zvládl?