Vyskúšajte si mestskú rýchlostnú skúšku na Barum Rally!
Mesto Zlín v spolupráci s organizátorom Barum Czech Rally Zlín a s podporou ČERVENÉ MRAVCE rally team-u pripravili premiérový ročník cyklistických pretekov Zlínská kola. Účasť je bezplatná a preteky nebudú merané na čas. Naopak, ocenené budú najkreatívejšie nápady. Takže červené mravce, veríme že prídete na svojich špeciálnych rally bicykloch a v šialených kostýmoch! V cieli sa môžete tešiť na rôzne ceny a darčeky. Prísť môžete na akomkoľvek bicykli – cestnom, horskom, historickom, na mestskej skladačke, alebo dokonca aj na kolobežke. Trať je dlhá 3 km. Dospelí ju absolvujú trikrát a deti raz.
Pretek štartuje 25. 8. 2017 o 16:30. Pri online registrácii uveďte, že štartujete za ČERVENÉ MRAVCE rally team. Prvých 100 prihlásených červených mravcov od nás dostane tímové tričko a malé prekvapenie. Tešíme sa na vás, my tam určite budeme!
Zázemie pretekov sa bude nachádzať v parku Svobody v blízkosti zlínskeho zámku, kde bude prebiehať registráci a prezentácia už prihlásených pretekárov. K dispozícii bude oplotené parkovisko pre bicykle, občerstvenie, prezliekacie stany a toalety.
Nezabudnite, že pred pretekmi je nutné prezentovať sa od 12:00 v parku Svobody vedľa zlínskeho zámku.
Viac informácií nájdete na http://www.czechrally.com/24947-zlinska-kola a registrovať sa môžete na http://www.czechrally.com/24948-registrace
Zdroj: Červené mravce rally team
Věděli jste, že čtyřkovou Octavii můžete mít s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 150 kW a pohonem 4x4? Že ne? Buďte v klidu, v nabídce je tato motorizace poměrně čerstvě, ale dnes ji pořádně proklepneme. Pokud chcete do Octavie kultivovaný benzínový motor a zároveň příjemnou dynamiku, měli byste tento agregát zvážit. Dvoulitr 2,0 TDI o výkonu 110 kW je „traktoroidní“ motor s tupou reakcí na plyn a vedle patnáctistovky 1,5 TSI o stejném výkonu příliš nedává smysl – rozdíl cca jednoho litru ve spotřebě je zanedbatelný. Dnes testovaný benzínový dvoulitr povznesl Octavii na zcela novou úroveň, co ale spotřeba a cena?
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.