Pravé zimní podmínky teď kralují na trati Autodromu v Sosnové u České Lípy, kde se v sobotu 21.1.2017 odehraje již čtvrtý závod seriálu pro amatérské závodníky. Pořadatelé tentokrát připravili širokou rychlou trať bez zbytečných vracáků v klasické směru o délce 1900 metrů, kterou každý v průběhu soutěžního dne absolvuje 14krát.
Po třech úvodních závodech se v čele každé z pěti tříd už vykrystalizoval okruh favoritů. Nyní budou však podmínky na okruhu zcela odlišné od všech předchozích závodů, což bude pro mnohé velká výzva.
Po úvodních třech závodech, kterých se zúčastnil rekordní počet závodníků je v čele absolutní klasifikace mladý Petr Semerád, který však tentokrát nepojede se svým oblíbeným Mitsubishi, což by mohlo znamenat ztrátu průběžného vedení. Za ním je s odstupem 15 bodů Tomáš Hrazdíra a další 4 body ztrácí Miloš Feigl. V klasifikaci 2WD vede Leoš Hradil (Škoda) o pouhý bod před Maxem Honigem (Toyota). Třetí Lukáš Krupička (Ford) již ztrácí na lídra 10 bodů.
Ve třídě 1 vede Tomáš Jarosil (Citroen) o 6 bodů před dvojicí Marek Hons (Peugeot) a Filip Strahal (Honda).
Třídu 2 vede Vilém Erben (Škoda) o 10 bodů před Petrem Koutským (Mazda). Na třetím místě se shodným počtem bodů jsou Martinové Donát (Honda) a Mlejnek (Peugeot).
Pořadí v nejsilnější třídě 3 kopíruje absolutní pořadí.
Třída 4 má dva lídry, kterými jsou Leoš Hradil (Škoda) a Max Honig (Toyota), na které ztrácí 8 bodů třetí Lukáš Krupička (Ford).
Ve třídě 5 vede Jan Drážek (BMW) o 3 body před Ondřejem Zdražilem (Renault). Další 2 body zpět je třetí Karel Mařík (BMW).
Autodrom Sosnová se snaží nabídnout amatérským závodníkům možnost závodit ve stejných podmínkách, jako mají na okruhu profesionální závodníci. Samozřejmostí je při těchto závodech záchranný systém, on-line zpracování výsledků, traťoví komisaři, ozvučení depa, nebo třeba možnost použití elektrické přípojky v depu. Pro diváky jsou k dispozici kryté tribuny, kde mohou v pohodlí sledovat své oblíbené závodníky na trati.
Myslím, že závody MOGUL DRIVING CUPu v sobotu 21. ledna si užijí nejen závodníci, ale s ohledem na zimní podmínky si příjdou na své i diváci.
Výsledky předchozích závodů najdete na http://mdc.ms-free.net/2017/
Přihlášky, Propozice, Kalendář, Startovní listinu a další informace najdete na www.autodrom.cz
Stejně tak nás můžete sledovat i na facebooku Autodromu Sosnová.
Tento týden se podíváme na zoubek zánovní Toyotě ProAce. Jedná se o 7 místnou dodávku v nejvyšší výbavě, která je levnější alternativou k Multivanu či Mercedesu třídy V. Mimo bohatou výbavu nabízí také solidní dynamiku i spotřebu a pořádnou porci praktičnosti. Má smysl sáhnout po starší verzi s nízkým nájezdem nebo se vyplatí připlatit si za zcela nové auto?
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.