Úspěšná kampaň Jedu na dřeň! má pokračovat i letos
Před rokem mi na leukémii zemřel přítel. Můj bratranec nezvládl boj s leukémií. Dělám to přece i pro své děti. S takovými důvody se na loňské barumce zapisovali lidé ve Zlíně a Otrokovicích do registru dárců kostní dřeně. Díky akci Jedu na dřeň! vstoupilo do registru 571 nových potenciálních dárců kostní dřeně. Zájem daleko předčil očekávání organizátorů a dokázal, že fanouškům motorsportu není lhostejný osud pacientů s onkologickým onemocněním.
Letošní ročník Barum Czech Rally Zlín nabídne pod patronací Autoklubu ČR pokračování projektu. Realizaci opět zajistí komunikační agentura Reklamní inženýři, ve které projekt vznikl. „Díky významné podpoře Autoklubu ČR a pořadatele Barum Czech Rally Zlín můžeme letos uskutečnit pokračování akce Jedu na dřeň! a pokusit se najít dárce pro nemocné, kterých bohužel neubývá. Naší prací je především osvěta, vždyť v ČR je v registru pouze 0,5% populace, zatímco v Německu je to 6%. Potenciálním dárcům nabídneme maximální komfort. Odběrná místa budou v servisní zóně a na startu i v cíli soutěže.“ Říká Jan Čada ze společnosti Reklamní inženýři.
„Jsem nadšená, že se během jediného víkendu podařilo získat takové množství nových dárců do registru. Statisticky tak dokážeme pomoci i pěti pacientům, protože průměrně každý 120 registrovaný se stává dárcem,“ komentuje úspěch akce Zdena Wasserbauerová, které se podařilo do registru přivést na šest tisíc potenciálních dárců.
„Tento výsledek je skutečně vynikající, neboť získat takové množství dárců během pouhých tří dnů je výkon pozoruhodný, ne-li téměř nadlidský.“ Mgr. Daniel Pagáč, MBA ředitel ČNRDD
Barumka spolu se svými fanoušky tak i letos ve spolupráci s Autoklubem ČR přispěje k záchraně těžce nemocných pacientů.
Termíny a místa odběrů: úterý 23.8. 18:00 – 21:00 náměstí Míru, autogramiáda posádek pátek 26.8. 13:00 – 19:00 start náměstí Míru Zlín sobota 27.8. 13:00 – 22:00 servisní zóna Otrokovice neděle 28.8. 9:00 – 14:00 servisní zóna Otrokovice 15:00 – 18:00 cílová rampa náměstí Míru Zlín
Každý 4. pacient správného dárce nenajde. Co když budete právě vy ten jediný, kdo ho může zachránit? Díky 2 mililitrům krve a 5 minutám času můžete zachránit život dospělého nebo dítěte.
WEB: www.jedunadren.czFACEBOOK: https://www.facebook.com/Jedunadren YOUTUBE: https://www.youtube.com/user/barumczechrallyzlin
Největším trendem za posledních 10 let jsou jednoznačně vozy typu SUV. Lidé je mají rádi pro svou robustní karoserii, zvýšení podvozek a dostatek prostoru, jenže mají i nějaká negativa. Proti klasickým kombíkům mívají horší jízdní vlastnosti a také vyšší spotřebu. Vezmeme-li z obou světů to dobré, vznikne zvýšený kombík s pohonem 4x4 a přesně takové auto máme v dnešní recenzi.
Ford Mustang je už desítky let ikonou, kterou pozná asi každý. Tentokrát se podíváme na ojetý kus z roku 2022, který nabízí to nejlepší z klasického amerického receptu - karoserii typu kupé, atmosférický pětilitrový osmiválec, manuální převodovku a v tomto případě i sportovní sedadla Recaro. Je to lepší volba než posledně testovaný kabriolet s automatem?