Odchod Karla Kupce z projektu Autoklub Peugeot Rally Talent znamenal pro Autoklub ČR jediné, najít během velmi krátké doby možnou náhradu, aby stihnul uzávěrku přihlášek na Rally Šumava, která se koná ve dnech 29. – 30. dubna 2016. Tým Rally Talentu zvolil Filipa Mareše, účastníka projektu Autoklub Rally Star.
„Vzhledem k tomu, že máme podepsané smlouvy s partnery, které nás zavazují k účasti na Autoklub MČR v Rally a Autoklub Rally Sprint Sérii, museli jsme ihned hledat vhodného jezdce. Karel Kupec pro nás byl natolik zajímavý, že jsme mu chtěli dát šanci v MČR, po jeho odstoupení jsme se vrátili k původní myšlence Rally Star. Zde byli z rallyových jezdců vybrání Filip Mareš a René Dohnal. Filip má více zkušeností s vozy kategorie 6, proto padla jednoznačná volba na něho,“ komentuje výběr nového jezdce projektu Adam Eliáš, generální sekretář pro automobilový sport Autoklubu ČR.
Filipa Mareše se spolujezdcem Janem Hlouškem nyní čeká příprava celého týmu, seznámení se s vozem Peugeot 208 R2 a především jejich první start v rámci Autoklub Peugeot Rally Talent již příští víkend na Rally Šumava.
Filip Mareš dodává: "Zařazení do projektu Autoklub Peugeot Rally Talent si opravdu velmi vážím a vnímám to jako velkou příležitost. Chtěl bych poděkovat Autoklubu ČR a partnerům projektu za to, že mi takovou šanci dávají. V neposlední řadě děkuji všem lidem, kteří mě na mé dosavadní cestě jakkoliv podpořili. Ačkoliv jsme se k projektu připojili krátce před novou sezonou, věřím, že na Šumavu přijedeme dobře připraveni a zužitkujeme tvrdou práci, kterou jsme s Honzou odvedli během zimní pauzy. Startu nové sezóny už se nemůžeme dočkat, konkurence ve třídě bude skutečně tvrdá a my se v ní rozhodně nebudeme chtít ztratit.”
Přijďte podpořit nováčka projektu na startu své rally kariéry pod hlavičkou Autoklubu ČR. Podpisové karty pro fanoušky budou připraveny na místě. Aktuální informace o přípravách a výkonech Filipa s Honzou najdete na facebookových stránkách projektu Autoklub Peugeot Rally Talent.
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.