Právě skončená Rally Hustopeče byla další soutěží, kde se závodilo v hodnocení Poháru Pirelli. Tyto pneumatiky byly opět na stupních vítězů.
Rally Hustopeče je známa jako soutěž domácího Mistrovství České republiky v rally, která nabízí snad všechny druhy povrchu. Oproti jiným rally v české republice se zde kromě nejrůznějších druhů a kvality asfaltu vyskytují také četné a dlouhé úseky na šotolině. To je pro automobilové závodníky něco nového a dává to pořádně zabrat nejen jejich řidičskému umění, ale také jejich pneumatikám. O těch se i díky obrovské chybě ve volbě tvrdosti pneumatik, která Václava Pecha jun. Nakonec stála vítězství, v Hustopečích opravdu hodně mluvilo.
Jak již jsme zmínili v předchozích větách, tak pneumatiky tentokrát doslova rozhodly soutěž. Bohužel to bylo v neprospěch posádky Václav Pech jun. – Petr Uhel s MINI John Cooper Works S2000 1,6 turbo, která chybně obula pneumatiky v očekávání deště. Stálo je to propad na druhou příčku. Pech s Uhlem ale byli v Hustopečích jednoznačně nejrychlejší posádkou na pneumatikách Pirelli a plný počet bodů si odvážejí do hodnocení Poháru Pirelli. Třetí absolutně a druzí v hodnocení Poháru Pirelli skončili ve třídě 2 Roman Odložilík s Radimem Turečkem s Fordem Fiesta R5. V Hustopečích se konečně podařilo dojet do cíle talentovanému Václavu Kopáčkovi s Barborou Rendlovou s vozem Subaru Impreza Sti. V případě Václava Kopáčka platí „věnec nebo kotrmelec“ a tentokrát to bylo vítězství ve třídě 3 produkčních vozů. Pořadatelé Poháru Pirelli k tomuto cennému úspěchu gratulují! Druzí ve třídě 2 v hodnocení poháru skončili Jaroslav Pešl s Romanem Peškem a s Mitsubishi Lancer EVO IX a třetí místo patřilo Marcelu Tučkovi s Petrem Dufkem se stejným vozem.
Pneumatiky Pirelli se při Rally Hustopeče znovu zaskvěly i mezi dvoukolkami. Ta absolutně nejrychlejší dvoukolka při Rally Hustopeče byl Citroën DS3 R3T Max posádky Ondřej Bisaha Petr Píža obutý do pneumatik Pirelli. Gratulujeme ke skvělému výsledku! Druhé místo ve třídě obsadili David Štefan s Ivanem Řihánkem s Renaultem Clio R3. Ze skvělého umístění mezi dvoukolkami a vítězství ve třídě 6 se znovu mohli radovat Václav Dunovský s Petrem Glöslem a Peugeotem 208 R2. Gratulujeme k vítězství ve třídě i k průběžnému vedení v Poháru Pirelli! Za nimi ve třídě skončili Michal Horák s Ivanem Horákem s vozem Peugeot 208 R2 a body za třetí místo v poháru brali Dominik Brož s Tomášem Proktorátem s Fordem Fiesta R2. Ve třídě osm brali plný počet bodů do poháru Tibor Bartúnek se Zdeňkem Drmotou. Za nimi dojeli Přemysl Budín s Janem Němcem. Obě posádky vsadili kromě Pirelli na Renaulty Clio Sport. Nejvíce posádek s Pirellkami tradičně dojelo do cíle ve třídě 9, kde závodí atmosférické šestnáctistovky. Z vítězství se nakonec radovali Josef Vojáček s Karlem Voltnerem, kterým gratulujeme! Druzí za nimi skončili Zbyněk Hrabec s Martinem Trlifajem a třetí dojeli Lukáš Nekvapil s Michaelou Rezkovou. Všichni s vozy Honda Civic Vti.
Hustopeče daly řádně zabrat pneumatikám i jejich posádkám, a proto teď na všechny čeká zhruba jeden měsíc dlouhá pauza před další soutěží MČR v rally, kde se bude bojovat o body do hodnocení šampionátu, ale také do Poháru Pirelli.
Zájemci o účast v Poháru Pirelli získají více informací od pracovníků firmy Motorsport spol. s.r.o. Ing. Františka Podhajského, podhajsky@motorsport.cz a Martina Komínka, kominek@motorsport.cz
Prodej Tesly v Evropě dramaticky klesá – jen minulý měsíc se propadl o polovinu. Za útlumem zájmu nemusí stát jen konkurence, ale i kontroverzní výroky a politická angažovanost samotného Elona Muska, upozorňuje The Guardian.
V poslední kapitole naší recenze hybridního modelu DS 4 si vše hezky shrneme. Nebude chybět ani srovnání s Lexusem UX, který by se dal nazvat hlavním rivalem. V čem je lepší DS, jaké má slabší stránky a který crossover bychom si koupili?
Peugeot se vrací do boje! Tým Peugeot TotalEnergies vstupuje do své třetí sezóny FIA WEC a hned na úvod ho čeká výzva v podobě maratonu 1812 km Kataru.
BMW Group posouvá hranice elektromobility a na Tech Days v Landshutu odhaluje detaily nové generace elektrického pohonu. Inovativní 800voltová technologie slibuje rychlejší nabíjení a vyšší efektivitu, přičemž bude součástí všech modelů připravované řady Neue Klasse. První vozy s revolučním pohonem zamíří do výroby ještě letos v maďarském Debrecínu.
V rámci aktuálního trendu oživování retro ikon se na scénu vrací Yugo, bývalý balkánský bestseller, který si vysloužil kultovní status, ale také označení "nejhorší auto na světě". Nyní se objevily první náčrty nového modelu, který by měl spatřit světlo světa v roce 2027. Tento malý vůz s klasickým spalovacím motorem slibuje návrat legendy.
BMW posouvá hranice elektromobility a dokazuje, že extrémní výkon nemusí znamenat nekontrolovatelnou sílu. Na Auto Shanghai představí koncept „Vision Driving Experience“, který ukáže, jak lze obrovský výkon zkrotit pro maximální jízdní dynamiku.
Kia odhalila první snímky svého nového elektromobilu EV4, který přichází jako součást rozšiřujícího se portfolia značky. Tento model je postaven na pokročilé platformě E-GM a 400voltové architektuře, což by mu mělo zajistit dojezd přes 600 km na jedno nabití. Cena modelu se očekává od 40 000 eur (cca 1 milion korun).
Tesla model Y Juniper byla představena teprve nedávno. Už se ale našla společnost, která si ji vzala do parády a přetvořila ji v tento vytuněný klenot. Jde o společnost CarLab(Hong Kong)Detailing & Customization. Jak se vám líbí?
Porsche čelí oslabujícím prodejům a podnikání v Číně, což vedlo k zahájení programu úspor a investic. Firma zároveň oznámila snížení počtu pracovních míst v regionu Stuttgart jako součást své restrukturalizace. Informoval o tom web Auto motor und sport.
Terramar je zcela novým modelem samostatné automobilky Cupra, která za poslední roky výrazně získává na popularitě. Jedná se o SUV s lehce rozdvojenou osobností – snaží se být ekologicky šetrné a zároveň se tváří jako maniak, který v zatáčkách natrhne zadek kde komu. Odvaha mu obzvláště v této fialové metalíze nechybí, nicméně jak obstojí v naší recenzi ? Vyplatil se risk a nebo jde o propadák?
VW představuje nový malý elektromobil ID.1, který nahrazuje model E-Up. S cenovkou kolem 20 000 eur (kolem 510.000 Kč - pozn. redakce) přináší revoluci v cenově dostupné elektromobilitě. Web Auto motor und sport zveřejnil první informace o jeho technologii, designu a plánovaném uvedení na trh.
Naše dlouhodobá recenze pokračuje s hlavní jízdní sekcí. Auto jsme pořádně protáhli v různých prostředích, kde se nová hybridní DS 4 ukázala jako překvapivě všestranné auto. Není však vše zalité sluncem a nějaká ta ale se přeci jen našla. To, že má hezkou spotřebu ve městě či na okresce asi tušíte, ale co na dálnici?