Když člověk něco moc chce, obvykle nedostane nic. O tom se přesvědčili i Ponďa s Jirkou na letošním ročníku Valašské rally.
Po úspěšně absolvovaném shakedownu bylo na první pohled vidět, jak moc se oba na samotný závod těší. Také konečně chtěli vyzkoušet nové nastavení vozu, k čemuž neměli dříve mnoho možností, protože dovoz důležitých dílů z Francie se potýkal s nesčetnými problémy. Celá příprava vozu tak probíhala na poslední chvíli a na test už nezbyl čas.
Všechno se to ukázalo bohužel již na první RZ. Ponďa nezvládl průjezd přes horizont a ve velké rychlosti se ocitl mimo trať. Přitom zvládl udělat na autě dvojitý defekt a mírně ohnout zadní rameno, takže byli nuceni závod ukončit dříve než by kdokoli čekal.
Nicméně i tak alespoň zjistili, že nové nastavení auta bude stoprocentně lepší než loni.
Nyní se musí kluci i auto připravit na blížící se Rally Šumava. Doufejme, že tentokrát skončí o poznání lépe.
Pro další fotografie a informace o Ponďovi můžete na nových www.ponda.cz
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.