Jan Kopecký, jezdec Škoda Motorsport a Pavel Valoušek ze Škoda Delimax Teamu obsadili první a třetí místo v 35. ročníku novinářské ankety Zlatý volant v kategorii rally.
Čeští motorističtí novináři a odborníci ocenili jezdce automobilky Škoda za sportovní výsledky v uplynulé sezoně. Jan Kopecký zaujal celkovým druhým místem v seriálu Intercontinental Rally Challenge (IRC), Pavel Valoušek si přízeň motoristických odborníků vysloužil ziskem titulu Mistra České republiky 2010.Pro české automobilové závodníky znamená zisk Zlatého volantu totéž, co pro tuzemské zpěváky ocenění Zlatý slavík nebo Český lev pro herce. Porota složená z předních českých motoristických novinářů a odborníků se letos sešla již po pětatřicáté. Do finálové skupiny, ze které se v kategoriích okruhy, rally, závody do vrchů, autokros + rallyekros a motokáry vybírá celkový vítěz, se pravidelně dostávají pouze ti závodníci, kteří jednoznačně triumfovali buď v domácích šampionátech, nebo se dokázali výrazně prosadit na mezinárodní scéně. Jan Kopecký, vítěz letošních Zlatých volantů v kategorii rally porotu zaujal svým druhým místemv šampionátu IRC 2010, kde mj. dokázal se speciálem Škoda Fabia Super 2000 získat jedno vítězství na soutěži Rally Islas Canarias. Celou sezonu se výrazně podílel na úspěchu mladoboleslavského týmu Škoda Motorsport, který byl následně korunován ziskem poháru v hodnocení značek a celkovým prvenstvím v hodnocení jezdců týmového kolegy Juho Hänninena."Vážím si ocenění od českých motoristických novinářů. Vážím si také toho, že jsem dostal tolik hlasů i přes některá má zaváhání v loňské sezóně, která se již doufám nebudou opakovat," komentuje své první místo Jan Kopecký, který má ve své sbírce už tři Zlaté volanty z let 2004, 2006 a 2007.Úřadující mistr ČR Pavel Valoušek, v letošním ročníku ankety Zlatý volant celkově třetí, zaujal porotu svým masivním vstupem do českého šampionátu. V letošním seriálu závodů Mezinárodního mistrovství ČR v rally se představil poprvé s továrním speciálem Škoda Fabia Super 2000 a tuto příležitost okamžitě přetavil ve svůj premiérový český titul."Třetí místo v konkurenci Honzy Kopeckého a Martina Prokopa je skvělý výsledek. Jsem rád,že motorističtí odborníci dokázali ocenit naše účinkování v českém mistrovství, které má stabilně vysokou úroveň," vzkázal Pavel Valoušek.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, které na semaforu sice potrápily kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?