Devětadvacátá Valašská rally směřuje na startovní rampu

Triner, Emil
Triner, Emil, foto: Tomáš Urban, RallyZone.cz
Dušan Póč 28. října 2009 21:41
Sdílej:

O termínu konání dalšího, tentokrát už znovu předjubilejního ročníku Valašské rally 2010 je rozhodnuto! Tato stále populární a velmi oblíbená automobilová soutěž se uskuteční na sklonku března příštího roku, respektive ve dnech 26. až 27. března. Zahájí tak nový ročník sedmidílného seriálu Mezinárodního mistrovství České republiky v rally. A stejně, jako v minulosti, se i v posledním roce první dekády jednadvacátého století uskuteční ve znamení Memoriálu Jiřího Sedláře.

Výše uvedený termín neznamená v této době nic jiného, než že přípravy valašského automobilového klání dalších dosahují optimální provozní teploty a dostávají se do otáček, které motorem hnaným obětavostí a snahou pořadatelů a organizátorů dovedou Valašskou rally na devětadvacátý start do prostor valašskomeziříčského náměstí.Zmiňovat se o tom, jakou podobu má Valašská rally 2010 v představách svých tvůrců, je zatím přinejmenším předčasné. A to proto, že mnohé se teprve vyvíjí, hledá, rodí. Jen jedno je zcela jisté už dnes. Organizátoři a pořadatelé vynaloží veškerou svou snahu a um ve prospěch kvality a zejména pak bezpečnosti nejenom soutěžních posádek, ale po neblahých loňských zkušenostech především diváků.Ta je na prvním místě z prvních míst. Loňská tragédie, při níž vyhasly tři lidské životy, se nedá zapomenout. A to i přesto, že pořadatelé na ní nenesou žádnou vinu. Na vině byla, jak vyplynulo z několik měsíců trvajícího policejního vyšetřování, vědomá nedbalost a nerespektování bezpečnostních doporučení. Zejména kruté následky onoho tragického okamžiku minulé Valašky, smrt mladého muže a dvou dětí, snad povedou k tomu, že důkladně připravovaná bezpečnostní opatření a doporučení začnou i ti zatím laxnější a méně zodpovědní příznivci motoristického sportu brát vážněji. Nejde o nic jiného, než mít neustále na paměti, že automobilový rallysport je sice nádherný, ale dokáže být i nesmlouvavě drsný. Zvlášť při ze strany diváků nerespektování byť jen těch nejzákladnějších bezpečnostních norem.

Témata:
Stalo se
Elektro
Audi Q5 představuje verze e-hybrid SUV a Sportback

Nové Audi Q5 e-hybrid: Rodina se rozšiřuje o plug-in verzi. Koupíte ho už pod 1,7 milionů

Audi rozšiřuje rodinu modelu Q5 o plug-in hybridy. Nové SUV i Sportback e-hybrid kombinují výkon až 367 koní, elektrický dojezd do 100 kilometrů a vyspělé technologie. Do prodeje vstoupí koncem roku 2025, nejlevnější verze vyjde na více než 69 tisíc eur (cca 1,7 milionu korun).

Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?

Novinky
Kia Sportage (2026)

Kia Sportage (2026): Láká na facelift s Netflixem, hlasovým ovládáním a hybridem s předním náhonem

Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.

Novinky
BMW Speedtop

BMW Speedtop (2025) bere dech. Toto krásné kombi půjde skutečně do výroby

BMW na prestižním festivalu elegance u jezera Como představilo vůz, který bere dech. Nový model Speedtop navazuje na loňské koncepty a tentokrát nepůjde jen o výstavní kus – limitovaná série 70 vozů s osmiválcem pod kapotou míří do výroby. Design, luxus a výkon v unikátním shooting braku, který si ale běžný smrtelník nekoupí.