Vůz kategorie S2000 vítězí ve sprintovém mistrovství, vypadá to že kdo s tímto speciálem umí - vítězí. Nebo že by jen Mitsubishi lapalo po dechu, a S2000 by byla jen souhra okolností ...
Nejlépe začal soutěž Karel Trojan. Sekundovalo mu jediné WRC v poli s Drotárem za volantem. Třetí Roman Odložilík. Josef Peták byl na prvním testu pátý. Do prvního servisu přjížděl ve vedení Drotár s Octavií WRC, Peták už byl druhý. Třetí Roman Odložilík. "Až" sedmý byl Hozák, vše to způsobovala prokluzující spojka a přetáčivý zadek vozu. Petr Hozák k tomu říkal: "Hned při cestě na start rychlostní zkoušky jsme zjistili prokluzující spojku. Takže řadíme bez spojky, a ztrácíme. Další věcí je přetáčivost auta, ale to upravíme. Bude to boj ! "
Druhé kolo rychlostních zkoušek lehce zkropil déšť. Řezané sliky zvoli Peták a zvolil na výbornou. Šel hned po RZ 4 do vedení. Problémy měl Odložilík. Krušnou chvilku si hned po startu prožil Sýkora, když své Mitsubishi opřel ve velké rychlosti o svodidla. "Jeli jsme hned po startu do první, levé zatáčky a auto prostě nezatočilo. Jeli jsme na ty svodidla čelně, zatažením ručky jsem minimalizoval škody na autě. Jsou jen ohnutá ramena a zlikovidované oba pravé ráfky. Snad vše ostatní zůstalo nepoškozeno, " říkál Sýkora po odstoupení.
Před druhým servisem tak vedl Peták, o téměř sedmnáct vteřin před Semerádem. Třetí byl Odložilík. Čtvrtý Drotár, když předstihl Trojana (5). Šanci na zlepšení tak před záverečným kolem dostal Hozák (6). Na Trojana ztrácel před posledními třemi rychlostními testy deset vteřin. Petr k tomu řekl : "Karel má nějaký problém, jdu do toho naplno a jeho náskok smažu!"
V kategorii dvoukolek s přehledem vedl sedmý absolutně Šlehofer, druhý ve třídě a devátý absolutně Minařík. Dobrý výkon podával osmý Pantálek.
RZ 7 vyhrává ale Trojan a jde na místo čtvrté. Hozáka tak za sebou udržel. Tomu se nepodařil útok hned na RZ 7.(9. čas). Semerádovo druhé místo ohrožoval atak Odložilíka, který se po RZ 8 na toto druhé místo dostal, se shodným časem. Vše se ale rohodlo v poslední rychlostní zkoušce, kterou opět zkropil déšť.
Josef Peták jasně drží vedení. O druhé místo graduje boj. Odložilík navštěvuje příkop a dostává od Semeráda pět vteřin. Čtrvtý dojíždí Igor Drotár s Octavií WRC. Pátý je Karel Trojan. Místo šesté patří skvěle jedoucímu Šlehoferovi (na RZ 9 sedmý čas absolutně) Velkou zajímavostní je osmý basolutní čas Tomáše Gregy s Felicií Kit Car. Inu voda a srdce pilota dělá svoje). Sedmý v cíli je určitě spokojený Petr Hozák. Osmý Lubomír Minařík, který na toto místo postoupil po havárii Pantálka v poslední RZ. Devátý je Jan Dohnal s Cliem S1600. Desátý je Sláva Ducháček.
Celkově byla tato soutěž velmi zajímavá a opět potvrdila, že S2000, voda a Peták za volantem, dokáže divy.
Mezi "velkými kluky" debutující Bujáček dokončil sotěž na 25. místě absolutně. Řekl bych životní soutěž a dvanácté místo patří Schlagerovi, který asi není pověrčivý, jelikož startoval na domácí soutěži se startovním číslem 13.
Výsledky v cíli
1. Peták Josef / Joska Libor Peugeot 207 S2000 N/4 0:46:44.7 2. Semerád Josef / Niemetz Roman Mitsubishi Lancer EVO IX N/4 +23.8 3. Odložilík Roman / Odložilík Pavel Peugeot 207 S2000 N/4 +28.8 4. Drotár Igor / Bánoci Vladimír Škoda Octavia WRC S/2 +33.2 5. Trojan Karel / Řihák Petr Mitsubishi Lancer EVO IX N/4 +41.6 6. Šlehofer Jan / Mourková Renáta Fiat Punto S1600 A/6 +1:06.8 7. Hozák Petr / Houšť Vít Mitsubishi Lancer EVO IX N/4 +1:12.1 8. Minařík Lubomír / Semela Viktor Škoda Fabia Kit Car A/6 +1:47.3 9. Dohnal Jan / Perski Eduard Renault Clio S1600 A/6 +1:54.2 10. Ducháček Sláva / Dufek Petr Mitsubishi Lancer EVO IX N/4 +2:22.6 11. Novák Antonín / Vajďák Jiří Citroën Saxo S1600 A/6 +2:35.1 12. Schlager Eddy / Gottlieb Harald Mitsubishi Lancer EVO VII S/2 +2:39.8 13. Kurka Tomáš / Škubník Milan Mitsubishi Lancer EVO VII S/2 +2:46.2 14. Dohnal Pavel / Blažek Jiří Mitsubishi Lancer EVO IX N/4 +3:22.1 15. Trnovec Petr / Mastacan Jan Mitsubishi Lancer EVO IX N/4 +3:33.0
Kompletní výsledková listina je zde.
Soutěž dokončilo 78 posádek ze 111 startujících. Další soutěží je romat Rallysprint Kopná, kde na soutěžící čeká velmi těžká, ale oblíbená trať.
Sháníte-li ojeté SUV se silným motorem, tak máte v nabídce sekundárního trhu s auty rozhodně z čeho vybírat. Mnoho lidí má rozpočet na rodinné SUV přibližně milion korun, což na nového Kodiaqa nestačí, na prémiové značky už vůbec ne. Dnešní recenze se podívá na zoubek 6 let staré Audi Q7, kterou za milion pořídíte. To je mimochodem podobná částka, za jakou koupíte modernizovaný Kodiaq RS první generace – co je lepší volba?
Čtyřková Octavia se po pěti letech dočkala faceliftu v rámci kterého přišlo několik inovací. Důležité ovšem je, že byl zachován charakter vozu, který si stále drží velice dobrou kombinaci praktičnosti a zábavy za volantem. Jedná se o nejsilnější Octavii, která kdy vznikla. Měli byste si ji koupit nebo se vyplatí porozhlédnout u sourozenecké Cupry, která nabízí ještě podstatně silnější exempláře?
Když jsem před pár měsíci vybíral auto, které vezmu na dovolenou do italských Alp, tak jsem zvažoval více kandidátů, ale nakonec padla volba na tento Superb. Po cca 1500 km v jednom týdnu se ukázalo, že šlo o vynikající volbu. Proč zrovna jsem si vybral tento model a kolik zvládne tento úsporný fešák ujet kilometrů na jedno natankování?
Cestování vlastním autem po Evropě má své kouzlo, ať už je to svoboda, flexibilita nebo možnost vzít s sebou bez obav i větší zavazadla. Ale co když se za hranicemi něco pokazí? Správné pojištění vám zajistí klidnou dovolenou i v nečekaných situacích. Pojďme si projít, na co byste se měli připravit, než se vydáte na silnici za hranice.
Mercedes-Benz oznámil prudký propad zisku za druhé čtvrtletí letošního roku. Automobilka přiznává, že hlavními důvody jsou dodatečná cla v USA a oslabující prodej v Číně. Kvůli tomu německý výrobce luxusních aut přehodnocuje svůj výhled tržeb na celý rok a očekává jejich výrazný pokles. Informují o tom agentury AFP a Reuters.
S bezpečností dětí na cestách není radno experimentovat. Autosedačka je jedním z nejdůležitějších vybavení pro rodiče a výběr té pravé ovlivní ochranu vašich nejmenších během jízdy. Mezi mnoha značkami, které jsou na trhu autosedaček k mání, vynikají tři z nich – RÖMER, CYBEX a RECARO. Proč jsou mezi rodiči i odborníky v oblasti bezpečnosti tak oblíbené? Čtěte dál!
Elektrifikace postupuje a do měst se kromě velkých SUV začínají tlačit i elektromobily výrazně kompaktnějších rozměrů. Hyundai Inster je jedním z nich – čistě elektrický prcek, který vsází na originální design, užitečnou výbavu a kompaktní rozměry usnadňující městské jízdy. Dokáže však obstát i mimo městské prostředí? A jaká je jeho reálná konkurenceschopnost při ceně, která v našem případě přesáhla hranici 800 tisíc korun?
Tento týden se podíváme na zoubek zánovní Toyotě ProAce. Jedná se o 7 místnou dodávku v nejvyšší výbavě, která je levnější alternativou k Multivanu či Mercedesu třídy V. Mimo bohatou výbavu nabízí také solidní dynamiku i spotřebu a pořádnou porci praktičnosti. Má smysl sáhnout po starší verzi s nízkým nájezdem nebo se vyplatí připlatit si za zcela nové auto?