Šestidílný seriál Autoklub Rallysprint série 2023 otevře začátkem května v okolí Slušovic populární Síť21 Rallysprint Kopná. Pouhý měsíc zbývá do startu 28. ročníku Síť21 Rallysprint Kopná, který otevře ve dnech 5. – 6. května šestidílný seriál Autoklub Rallysprint série 2023, Poháru 2+ a premiérově se pojede ve Slušovicích o mistrovské body v rámci Mezinárodního mistrovství Slovenska v rally. Pořadatelé z Rallyklubu východní Morava v AČR nuceně sáhli ke změně časového harmonogramu, do itineráře slušovického rallysprintu se vrací klasický úsek Hvozdná.
Původně se počítalo s variantou šesti rychlostních zkoušek na třech úsecích s názvy Kameňák, Kopná a Zádveřice. Vzhledem k neodkladným stavebním pracím v obci Trnava byla zkrácena rychlostní zkouška Kopná o šest kilometrů. Z uvedeného důvodu pořadatelům chyběly požadované kilometry do předepsaného limitu sedmdesáti ostrých kilometrů. Proto se rozhodli zařadit známý úsek Hvozdná, který se pojede netradičně v podobě z Veselé do Březové kolem hvozdenského rybníku v délce 6,52 km. Každá rychlostní zkouška se pojede dvakrát, což znamená, že v nové podobě časového harmonogramu najdeme celkem 8 rychlostních zkoušek na 4 úsecích v celkové délce 71,22 km. Servis u dostihové dráhy ve Slušovicích proběhne vždy po třech odjetých zkouškách. Aktuální časový harmonogram bude zveřejněn v prováděcích ustanoveních ve druhé polovině dubna. Dodejme, že slušovický rallysprint se dále započítává do hodnocení Autoklub Rallysprint série historických automobilů, Poháru mládeže, Poháru Pirelli a značkového klání Čermák a Hrachovec Adam Cup 2023.
Od poloviny března bylo spuštěno přihlašování v rámci licenčního systému Autoklubu ČR, soutěžící od našich východních sousedů se přihlašují rovněž elektronicky prostřednictvím webové stránky www.sams-asn.sk. Uzávěrka přihlášek je stanovena na neděli 23. dubna úderem půlnoci. Pořadatelé evidují již první posádky, přihlášen je dvojnásobný slovenský šampion Martin Koči, který v letošní sezoně startuje s dvoukolkou Peugeot 208 Rally4. Třicetiletý Košičan strhl na sebe pozornost úspěšným účinkováním v nedávné reality show Love Island 2 a letos již vyhrál hodnocení kategorie 2WD při úvodním podniku sezony na Slovakia Ring rally. Do Slušovic přijede ze Slovenska i staronový šampion ve třídě 3 Tibor Kovács z Popradu (Mitsubishi Lancer Evo IX). Přihlášku již poslali dále Marek Vlček (Škoda Fabia Rally2 Evo), Matěj Kamenec (Škoda Fabia Kit Car), Dominik Jakeš (Opel Adam Cup), Dominik Šulc (Peugeot 208 Rally4), Jakub Vlček (Renault Clio Rally4) a další. Mezi historiky již figurují s přihláškou Martin Lošťák (Nissan Sunny GTi) a Zbyněk Hora (Seat Ibiza GTi).
Další zpravodajský servis v rámci Síť21 Rallysprint Kopná 2023 přineseme v následujících tiskových zprávách. Uveřejněné budou na oficiální webové stránce www.rallysprintkopna.cz a na sociálních sítích facebook i instagram. Posádky a soutěžní týmy mohou potřebné informace čerpat z aplikace Sportity.
Terramar je zcela novým modelem samostatné automobilky Cupra, která za poslední roky výrazně získává na popularitě. Jedná se o SUV s lehce rozdvojenou osobností – snaží se být ekologicky šetrné a zároveň se tváří jako maniak, který v zatáčkách natrhne zadek kde komu. Odvaha mu obzvláště v této fialové metalíze nechybí, nicméně jak obstojí v naší recenzi ? Vyplatil se risk a nebo jde o propadák?
VW představuje nový malý elektromobil ID.1, který nahrazuje model E-Up. S cenovkou kolem 20 000 eur (kolem 510.000 Kč - pozn. redakce) přináší revoluci v cenově dostupné elektromobilitě. Web Auto motor und sport zveřejnil první informace o jeho technologii, designu a plánovaném uvedení na trh.
Naše dlouhodobá recenze pokračuje s hlavní jízdní sekcí. Auto jsme pořádně protáhli v různých prostředích, kde se nová hybridní DS 4 ukázala jako překvapivě všestranné auto. Není však vše zalité sluncem a nějaká ta ale se přeci jen našla. To, že má hezkou spotřebu ve městě či na okresce asi tušíte, ale co na dálnici?
Ferrari v úterý odhalilo své rekordní výsledky, kdy čistý zisk za loňský rok vzrostl na více než 1,5 miliardy eur, čímž si automobilka opět potvrdila svou silnou pozici na trhu.
K povinnému ručení se dnes dozvíte, co všechno ovlivňuje výši pojistného, zda vám může pojišťovna jednostranně zvýšit pojistné či zda budete platit újmu v plné výši v případě nehody bez povinného ručení.
Letošní sezóna vytrvalostního mistrovství světa FIA WEC se blíží a s ní i jeden z nejvíce očekávaných debutů: Aston Martin Racing nasadí své nové hypervozy Valkyrie již 28. února do úvodního závodu v Kataru, který měří 1812 kilometrů. Tým dnes odhalil svou závodní identitu pro rok 2025 a také představil jezdecké posádky pro tento náročný ročník.
Ferrari chystá zásadní revoluci – 9. října odhalí svůj první čistě elektrický model. Během dne investorů představí dosud tajemný vůz, který slibuje nejen špičkový výkon, ale i zábavu za volantem.
Italské Alpy patří k tradičním destinacím českých lyžařů. Mnoho z nich však cestu podceňuje a může je to stát nemalé pokuty. Jak se na cestu připravit a nezkazit si tak zimní dovolenou či jarní prázdniny?
Toyota Motor Europe podepsala dohodu se společnostmi Hydrogen Refueling Solutions (HRS) a ENGIE s cílem zavést novou generaci systémů pro doplňování vodíku. Nové řešení, které je rychlejší a nákladově efektivnější, bude pilotováno v rámci projektu RHeaDHy financovaného EU, který se zaměřuje na urychlení zavádění infrastruktury.
Ford se chystá na velký návrat do nejvyšší kategorie vytrvalostních závodů! Od sezóny 2027 bude opět bojovat v Le Mans, kde má jasný cíl – sesadit z trůnu Ferrari, vítěze posledních dvou ročníků.
Porsche se chystá na zásadní personální změny ve své výkonné radě. Dva manažeři, kteří dlouhodobě působili ve firmě, budou brzy nahrazeni.
Tesla chystá nový kompaktní model. V roce 2025 uvede Model Q, který bude mít délku jen čtyři metry a cenovku kolem 25 000 eur (cca 640.000 korun).