Necelých sedm měsíců do premiérového ročníku Středoevropské rally byl zahájen předprodej vstupenek.
Rally pass za 99 eur zaručuje čtyři dny rallyové zábavy. Limitovaná edice "1 z 1000" s exkluzivními doplňkovými službami. Velká sleva na kombinaci rallypasu a vstupu na super rychlostní zkoušku Klatovy.
Rally pass za 99 eur umožňuje vstup do servisparku v Pasově a vstup na všechny rychlostní zkoušky s výjimkou superspeciální zkoušky na výstavišti v Praze a Čínovského okruhu v Klatovech,. Na tyto dvě atraktivní „superspeciálky“ budou samostatné vstupenky. Lze si rovněž pořídit speciální lístek "1 z 1000" za 125 eur jako exkluzivní sběratelskou edici Rally passu, z něhož bude suvenýr pro opravdové rallyové nadšence. Později budou k dispozici také vstupenky na jednotlivé rychlostní zkoušky.
„Rally pass za 99 eur zahrnuje vstup do všech diváckých prostor na rychlostních zkouškách, s výjimkou superspeciálek v Praze a Klatovech. S tímto pasem mohou fanoušci také do servisního parku v Pasově. Pro nejzapálenější fanoušky a sběratele je připravená speciální tisícikusová edice "1 z 1000". Tuhle vstupenku si zájemci nevytisknou doma, ale dostanou plastovou kartičku s pořadovým číslem a páskou,“ vysvětluje za pořadatele Tomáš Kunc.
„Ze všech prodaných vstupenek, ať už běžných nebo zmíněných speciálních, bude vylosováno pět šťastlivců, kteří se svezou s některými z jezdců během seznamovacích jízd. Při zakoupení rallypasu bude dále bude možné současně rezervovat vstupenku na superspeciálku v Klatovech s padesátiprocentní slevou. Vstupenky na pražské výstaviště budou v nabídce brzy a také se speciální nabídkou,“ doplnil Kunc.
Pro aktuální informace se mohou zájemci přihlásit k odběru newsletteru ADAC Motorsport na oficiální webové stránce www.centraleuropeanrally.eu, kde jsou rovněž veškeré informace o prodeji vstupenek. Rally se od 26. do 29. října pojede jako závod mistrovství světa (WRC) poprvé ve třech evropských zemích – v Německu, Rakousku a České republice.
Autoklub ČR
Šéf Škody Auto Klaus Zellmer dnes oznámil zásadní redukci pracovních míst, která postihne zhruba 15 % zaměstnanců automobilky v Česku. To by znamenalo ztrátu téměř 6000 pracovních míst, přičemž největší dopad se očekává na agenturní pracovníky, kteří tvoří asi desetinu celkového počtu. Redukce však zasáhne i kmenové zaměstnance. Uvedl to ekonom Lukáš Kovanda.
Prodej Tesly v Evropě dramaticky klesá – jen minulý měsíc se propadl o polovinu. Za útlumem zájmu nemusí stát jen konkurence, ale i kontroverzní výroky a politická angažovanost samotného Elona Muska, upozorňuje The Guardian.
V poslední kapitole naší recenze hybridního modelu DS 4 si vše hezky shrneme. Nebude chybět ani srovnání s Lexusem UX, který by se dal nazvat hlavním rivalem. V čem je lepší DS, jaké má slabší stránky a který crossover bychom si koupili?
Peugeot se vrací do boje! Tým Peugeot TotalEnergies vstupuje do své třetí sezóny FIA WEC a hned na úvod ho čeká výzva v podobě maratonu 1812 km Kataru.
BMW Group posouvá hranice elektromobility a na Tech Days v Landshutu odhaluje detaily nové generace elektrického pohonu. Inovativní 800voltová technologie slibuje rychlejší nabíjení a vyšší efektivitu, přičemž bude součástí všech modelů připravované řady Neue Klasse. První vozy s revolučním pohonem zamíří do výroby ještě letos v maďarském Debrecínu.
V rámci aktuálního trendu oživování retro ikon se na scénu vrací Yugo, bývalý balkánský bestseller, který si vysloužil kultovní status, ale také označení "nejhorší auto na světě". Nyní se objevily první náčrty nového modelu, který by měl spatřit světlo světa v roce 2027. Tento malý vůz s klasickým spalovacím motorem slibuje návrat legendy.
BMW posouvá hranice elektromobility a dokazuje, že extrémní výkon nemusí znamenat nekontrolovatelnou sílu. Na Auto Shanghai představí koncept „Vision Driving Experience“, který ukáže, jak lze obrovský výkon zkrotit pro maximální jízdní dynamiku.
Kia odhalila první snímky svého nového elektromobilu EV4, který přichází jako součást rozšiřujícího se portfolia značky. Tento model je postaven na pokročilé platformě E-GM a 400voltové architektuře, což by mu mělo zajistit dojezd přes 600 km na jedno nabití. Cena modelu se očekává od 40 000 eur (cca 1 milion korun).
Tesla model Y Juniper byla představena teprve nedávno. Už se ale našla společnost, která si ji vzala do parády a přetvořila ji v tento vytuněný klenot. Jde o společnost CarLab(Hong Kong)Detailing & Customization. Jak se vám líbí?
Porsche čelí oslabujícím prodejům a podnikání v Číně, což vedlo k zahájení programu úspor a investic. Firma zároveň oznámila snížení počtu pracovních míst v regionu Stuttgart jako součást své restrukturalizace. Informoval o tom web Auto motor und sport.
Terramar je zcela novým modelem samostatné automobilky Cupra, která za poslední roky výrazně získává na popularitě. Jedná se o SUV s lehce rozdvojenou osobností – snaží se být ekologicky šetrné a zároveň se tváří jako maniak, který v zatáčkách natrhne zadek kde komu. Odvaha mu obzvláště v této fialové metalíze nechybí, nicméně jak obstojí v naší recenzi ? Vyplatil se risk a nebo jde o propadák?
VW představuje nový malý elektromobil ID.1, který nahrazuje model E-Up. S cenovkou kolem 20 000 eur (kolem 510.000 Kč - pozn. redakce) přináší revoluci v cenově dostupné elektromobilitě. Web Auto motor und sport zveřejnil první informace o jeho technologii, designu a plánovaném uvedení na trh.