Do svého osmačtyřicátého pokračování letos vstupuje populární Rally Bohemia. V loňském roce se k pořadatelům „Bohemky“ obracely oči všech zainteresovaných. Po vynucené pauze byla prvním podnikem domácího šampionátu a náročnou zkoušku ustála na výbornou. Nyní jsou schválená Zvláštní ustanovení nadcházejícího ročníku Rally Bohemia pro Mistrovství ČR soudobých a historických vozidel, Legend a připravené jsou také Zvláštní ustanovení pro ECO energy Rally Bohemia. Dnešním dnem je zahájen příjem online přihlášek.
Rally Bohemia se koná tradičně v první polovině července a tratě rychlostních zkoušek zavedou posádky opět do Středočeského a Libereckého kraje. Centrum soutěže v Mladé Boleslavi doplní Liberecké zázemí pro Eco Rally. Rally Bohemia je proslulá unikátními a technicky náročnými rychlostními zkouškami a pořadatelé neúnavně vyhledávají nové lokality. Snažíme se obměňovat některé pasáže nebo celé erzety. Pro letošní rok jsme připravili opět velmi náročné rychlostní zkoušky na Liberecku, kde se uskuteční první etapa soutěže. V neděli se vrátíme na Boleslavsko a tady se posádky mohou těšit na převážně nové erzety,“ odhaluje formát podniku ředitel rally – Petr Pavlát a doplňuje: „V pátek se přesuneme do areálu Autodromu v Sosnové, kde se uskuteční shakedown a odpolední show. Věřím, že se diváci opět budou moci setkat s jezdci osobně, tak jak to mají nejraději. V následujících dvou etapách čeká posádky soudobých vozidel sto šedesát kilometrů rychlostních zkoušek, historici odjedou sto čtyřicet ostrých kilometrů a legendy ještě o šestnáct méně. ECO energy Rally Bohemia je koncipována jako jízda pravidelnosti, o délce tři sta sedmdesát šest měřených kilometrů.“
Pro servisní zázemí soutěže bude opět využit rozlehlý areál letiště v Hoškovicích a fanoušci „Bohemky“ se mohou těšit na mnoho novinek. „Pochopitelně nás mrzí omezení, která se v průběhu loňské a také letošní sezóny zásadně dotýkají nejen pořadatelů, ale hlavně všech fanoušků rally. Proto máme připraveno několik novinek, aby mohli všichni sledovat aktuální dění nejen na trati. Ale to bych teď předbíhal, přípravy stále probíhají. Rád bych také informoval posádky o nutnosti zaslání přihlášky online systémem,“ vysvětluje ředitel soutěže.
Spolupořadatelem osmačtyřicátého ročníku Rally Bohemia je Statutární město Mladá Boleslav. Vedení města patří velké poděkování za vstřícnost a podporu, obzvlášť v této složité době. V roce stodvacátého výročí týmu ŠKODA Motorsport se tak můžeme těšit na velmi atraktivní a prestižní podnik.
Letošní ročník Rally Bohemia se uskuteční v termínu 8. – 11. července 2021.
V poslední kapitole naší recenze hybridního modelu DS 4 si vše hezky shrneme. Nebude chybět ani srovnání s Lexusem UX, který by se dal nazvat hlavním rivalem. V čem je lepší DS, jaké má slabší stránky a který crossover bychom si koupili?
Peugeot se vrací do boje! Tým Peugeot TotalEnergies vstupuje do své třetí sezóny FIA WEC a hned na úvod ho čeká výzva v podobě maratonu 1812 km Kataru.
BMW Group posouvá hranice elektromobility a na Tech Days v Landshutu odhaluje detaily nové generace elektrického pohonu. Inovativní 800voltová technologie slibuje rychlejší nabíjení a vyšší efektivitu, přičemž bude součástí všech modelů připravované řady Neue Klasse. První vozy s revolučním pohonem zamíří do výroby ještě letos v maďarském Debrecínu.
V rámci aktuálního trendu oživování retro ikon se na scénu vrací Yugo, bývalý balkánský bestseller, který si vysloužil kultovní status, ale také označení "nejhorší auto na světě". Nyní se objevily první náčrty nového modelu, který by měl spatřit světlo světa v roce 2027. Tento malý vůz s klasickým spalovacím motorem slibuje návrat legendy.
BMW posouvá hranice elektromobility a dokazuje, že extrémní výkon nemusí znamenat nekontrolovatelnou sílu. Na Auto Shanghai představí koncept „Vision Driving Experience“, který ukáže, jak lze obrovský výkon zkrotit pro maximální jízdní dynamiku.
Kia odhalila první snímky svého nového elektromobilu EV4, který přichází jako součást rozšiřujícího se portfolia značky. Tento model je postaven na pokročilé platformě E-GM a 400voltové architektuře, což by mu mělo zajistit dojezd přes 600 km na jedno nabití. Cena modelu se očekává od 40 000 eur (cca 1 milion korun).
Tesla model Y Juniper byla představena teprve nedávno. Už se ale našla společnost, která si ji vzala do parády a přetvořila ji v tento vytuněný klenot. Jde o společnost CarLab(Hong Kong)Detailing & Customization. Jak se vám líbí?
Porsche čelí oslabujícím prodejům a podnikání v Číně, což vedlo k zahájení programu úspor a investic. Firma zároveň oznámila snížení počtu pracovních míst v regionu Stuttgart jako součást své restrukturalizace. Informoval o tom web Auto motor und sport.
Terramar je zcela novým modelem samostatné automobilky Cupra, která za poslední roky výrazně získává na popularitě. Jedná se o SUV s lehce rozdvojenou osobností – snaží se být ekologicky šetrné a zároveň se tváří jako maniak, který v zatáčkách natrhne zadek kde komu. Odvaha mu obzvláště v této fialové metalíze nechybí, nicméně jak obstojí v naší recenzi ? Vyplatil se risk a nebo jde o propadák?
VW představuje nový malý elektromobil ID.1, který nahrazuje model E-Up. S cenovkou kolem 20 000 eur (kolem 510.000 Kč - pozn. redakce) přináší revoluci v cenově dostupné elektromobilitě. Web Auto motor und sport zveřejnil první informace o jeho technologii, designu a plánovaném uvedení na trh.
Naše dlouhodobá recenze pokračuje s hlavní jízdní sekcí. Auto jsme pořádně protáhli v různých prostředích, kde se nová hybridní DS 4 ukázala jako překvapivě všestranné auto. Není však vše zalité sluncem a nějaká ta ale se přeci jen našla. To, že má hezkou spotřebu ve městě či na okresce asi tušíte, ale co na dálnici?
Ferrari v úterý odhalilo své rekordní výsledky, kdy čistý zisk za loňský rok vzrostl na více než 1,5 miliardy eur, čímž si automobilka opět potvrdila svou silnou pozici na trhu.