Předběžný kalendář disciplíny rally pro rok 2021

Vlček, Martin - Jugasová, Karolína
Vlček, Martin - Jugasová, Karolína, foto: Vejmělka, Jan
RallyZone.cz 15. prosince 2020 18:04
Sdílej:

Autoklub České republiky vydává předběžný kalendář závodů pro příští rok jedné z nejsledovanějších disciplín. Automobilové rally mají přes letošní složitou sezónu opět nabitý kalendář a je dobrou zprávou, že všichni pořadatelé plánovaných loňských podniků v MČR a RSS přihlásili své závody také do sezóny 2021.

Ani jeden ze seriálů nedoznal oproti loňskému roku výraznějších změn. Posun Rallye Šumava Klatovy z obvyklého dubnového termínu zapříčinilo přidělení termínu souběžně se jedoucí Historic Vltava Rally, která bude opět součástí evropském šampionátu historických vozidel. V závěru sezony došlo k prohození termínů Futures Contproduct Rally Morava, která se přesouvá na konec září a západočeské 42. Invelt Rally Pačejov, tu uvidíme o druhém říjnovém víkendu. Dočkáme se také nové testovací rychlostní zkoušky. O tu se postarají pořadatelé Futures Contproduct Rally Morava a odehraje se v okolí Šternberku. Závěrem je nutné připomenout, že se jedná o předběžný kalendář, který v následujících týdnech ještě může doznat změn. V kalendáři jsou momentálně všechny podniky, které se Autoklubu ČR přihlásily ke 14. 12. 2020.

Mistrovství České republiky v rally

27. - 28. 03. Valašská Rallye

08. - 09. 05. Rallye Šumava Klatovy

21. - 22. 05. 49. Rallye Český Krumlov

18. - 19. 06. Agrotec Petronas Rally Hustopeče

10. - 11. 07. Rally Bohemia Mladá Boleslav

27. - 29. 08. Barum Czech Rally Zlín

08. - 10. 10. 42. Invelt Rally Pačejov

Rallysprint série + Pohár 2+

16. - 17. 04. Rallysprint Kopná

04. - 05. 06. Rally Plzeň

23. - 24. 07. 42. Rally Příbram

06. - 07. 08. Rally Fulnek

10. - 11. 09. XXVIII. Rally Vyškov

24. - 26. 09. Futures Contproduct Rally Morava

22. - 23. 10. XVII. Partr Rally Vsetín

Volné podniky

12. - 15.03. Futures Contproduct Rally Morava - test

27.11. Mikuláš Rally Slušovice

04.12. XXVII. TipCars Pražský Rallysprint

Jakub SchimmerPR a média – sportAutoklub ČRtel. +420 721 177 110, mail.: schimmer@autoklub.cz

Stalo se
Novinky ze světa EV
Nissan Micra (2025)

Nový Nissan Micra? Zmatený klon Renaultu 5, který propadl v designu i smyslu

Nissan se s novou Microu vydal cestou nejmenšího odporu – převzal Renault 5 E-Tech a přemaloval ho. Výsledek? Elektromobil bez vlastní identity, který selhává v designu i konkurenceschopnosti. Japonci vsadili na špatného koně a přidali vlastní chyby.

Zajímavosti
on-line prodej

Kupujete ojeté auto? Těmto 7 pastem se vyhněte, jinak zapláčete

Ročně se v Česku prodá na 650 000 ojetých aut. Může se proto zdát, že koupit si ojeté auto není žádný problém. Velký výběr ovšem ještě není zárukou kvality. Nemalé množství prodávaných ojetin skrývá před kupujícím svou historii. K tomu, aby se nechali vlákat do pasti, napomáhá i řada častých chyb, které zájemci při výběru vozu dělají. Které to jsou a čemu se vyhnout? 

Zajímavosti
Ochrana motorky při pádu: Proč jsou chrániče páček nezbytnou výbavou nejen pro offroad

Ochrana motorky při pádu: Proč jsou chrániče páček nezbytnou výbavou nejen pro offroad

Každý motorkář, ať už jezdí po městě, okreskách nebo v lehkém terénu, ví, jak snadno může dojít k nečekanému pádu. Někdy stačí kluzká vozovka, jinak postavený stojan nebo prosté zaváhání při manipulaci na místě. A právě v těchto situacích často dochází k poškození některé z nejcitlivějších částí – ovládacích páček.

Novinky
Toyota RAV4 (2026)

Proč je nová Toyota RAV4 větší novinkou, než si myslíte?

Toyota udělala revoluční krok. Její nejprodávanější SUV RAV4 bude od modelového roku 2026 k mání výhradně jako hybrid nebo plug-in hybrid. Bez čistě benzínové varianty tak míří ke stovkám tisíc Američanů, kteří si změny ani nemusí všimnout – a přesto začnou jezdit čistěji.