Změna barvy listů na stromech, klesající teploty, to vše je neklamné znamení toho, že přichází podzim (u nás snad už i zima). To znamená jediné: Letošní sezona se chylí ke konci. Přestože je teplota nízká, víkend na Zolderu může být pořádně horky!
Segment ostrých hatchbacků neboli „hot-hatchů“ mám velice rád. Jedná se o dostupné vozy s levným servisem, které řidiče baví při každé jízdě a zároveň se s nimi dá jezdit i každý den po městě. V posledních letech jsou bohužel téměř vyhynulým druhem – mluvím například o hravé Fiestě ST, precizním Hyundai I20 N, ale i o Renaultu Clio RS, Peugeotu 208 GTI či VW Polo GTI. Je nová Škoda Fabia 130 autem, které zaujalo místo po těchto legendách?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval Superb s benzinovým dvoulitrem 2,0 TSI o výkonu 150 kW. Na papíře možná nepůsobí tak působivě jako vrcholná verze s pohonem všech kol, ale právě během běžného provozu ukazuje, proč by mohl být pro většinu zákazníků tou nejlepší volbou.