Za proměnlivých povětrnostních podmínek se v pondělí 2. července konal tradiční test před 24 hodinovkou ve Spa Francorchamps, kterého se účastnilo 33 závodních vozů.
Zaběhlé týmy šampionátu FIA GT zde prověřily před tímto dalším slavným závodem letošní sezony své nové jezdce a vedle nich se zde seznámily s technikou i další nové týmy.
Tým Carsport Holland bude jak už je běžné u této stáje závodit opět s vozem Corvette C6R a z jeho volantem se vystřídá jezdecká sestava Fabrizio Gollin a Marcel Fässler. Tato Corvetta byla také nejrychlejším vozem dopoledních časů. Druhé v pořadí bylo Maserati MC12 týmu JMB RACING a třetí další Maserati MC12 týmu Playteam Sarafree. V odpolední části zase vévodil nejrychlejším časům vůz č. 1 Maserati MC 12 týmu Vitaphone Racing Team. Corvetta týmu Carsport Holland skončila druhá a třetí další z Corvette, tentokrát týmu PekaRacing.
Kompletní výsledky tohoto jednodenního testu ve Spa Francorchamps lze stáhnout ZDE.
Zvýšené kombíky jsou fantastickým příkladem toho, jak jsou vlastně všechna SUV zbytečná a právě proto je mám tak rád. Dnes testované Volvo nabídne kvalitnější materiály uvnitř, než minule testovaný Mercedes GLE, světlá výška je vyšší než u Kodiaqu a výbavou dokáže konkurovat luxusním německým limuzínám. To vše za podobnou cenu ekvivalentně ojetého trojkového Superbu Scout, který je o úroveň níž. Má to vůbec nějaký háček?
Prémiová SUV jsou u nás velice oblíbená a na silnicích jich vídáme opravdu mnoho. Pořizovací ceny ovšem běžně atakují hranici 3 milionů korun, což není úplně málo. Není tak divu, že se lidé rozhlíží i na trhu ojetých automobilů, kde jsou ceny podstatně příznivější. Jak jezdí tento bílý kousek z roku 2020?