Kabriolet udělaný z SUV nebo sedanu už dnes není ničím neobvyklým, první případ dokonce nabízejí i samotné automobilky. Pickup, k tomu ještě americky pořádně velký, s odnímatelnou plátěnou střechou už tak běžný není.
Ford F-150 je jedním z nejpopulárnějších automobilů severoamerického trhu. Nabízen v bezpočtu variant, lišící se motorem, výbavou, velikostí i využitelností. Žádný z nich ale nemá odnímatelnou plátěnou střechu. Podle takové společnosti Newport Convertible Engineering (NCE) je to ale vážně škoda, proto její technici přišli s F-150, která skutečně má skládací plátěnou střechu. Při výběru verze přitom netroškařili, zvolili totiž provedení Platinum s dvojitou kabinou.
Rodinný kabriolet s velkou ložnou plochou, to tady snad ještě nebylo. Konverze je na první pohled jednoduchá, stačí uříznout pevnou střechu, kvůli tuhosti mezi přední a zadní sedadla nainstalovat masivní oblouk a přidat natahovací plátno.
To na první pohled, minimálně ve stažené formě, nevypadá příliš pohledně. Na druhou stranu je auto pořád extrémně zajímavé.
Úpravce zatím příliš informací o voze nezveřejnil a po dohodě s Fordem se tak stane až 10. února. S předstihem ale stačil uvést, že podal modrému oficiální žádost o dodání pěti až deseti tisíc F-150, které chce upravit na kabriolet. Prý je po takovém voze mezi zákazníky docela zájem, což se vzhledem k bizarnosti celého projektu dá pochopit. Cena nicméně rozhodně nebude nejnižší.
Oblíbené středně velké SUV ze světa prémiových značek, které má rozhodně co nabídnout. Volvo XC60 boduje designem, bezpečností i univerzálností, ale ne všechno je zlato, co se třpytí. Dobrou zprávou je, že dnes se dá pořídit za velmi zajímavé peníze, díky čemuž jde o překvapivě dostupné a velmi univerzální auto pro široké spektrum zákazníků.
Do další recenze dorazila spalovací verze aktuální generace „céčka“ v praktické karoserii kombi, navíc s nájezdem necelých 50 tisíc kilometrů. S podobným nájezdem se hravě dostává pod hranici milionu, přestože původní cenovka byla výrazně vyšší. Jak si ale vede moderní interiér s velkým displejem? A neubírá snížený podvozek na komfortu?