Nedávno jsme vám přinesli informaci o upraveném BMW X5 od známé tuningové společnosti G-Power. Po X5 se do jejich rukou dostalo BMW M6 ve verzi cabrio. Tak se pojďmě podívat, jak se jim tato úprava povedla.
Na pohled vůz vypadá sice jako běžná „em šestka“ cabrio. Za to pod kapotou se udála hotová bouře. Zaměstnanci G-Power do vozu implantovali speciální čip Bi-tronik 2. Díky tomu se podařilo motor vozu naladit až do neskutečných hodnot. 4,4 litrový V8 s dvojicí turbodmychadel před úpravo produkoval výkon 560 koní a točivý moment 680Nm.
Po úpravách se pod kapotou vozu ukrývá neskutečných 740 koní a pneumatiky zničující točivý moment 975 Nm.
Takový nárůst výkonu nemá na svědomí pouze čip Bi-tronik 2 ale i zcela nový výfukový systém vyrobený z titanu. Ten přinesl snížení hmotnosti o 12 kg.
Díky těmto úpravám dosahuje M6 Cabrio zrychlení z 0 na 200 km/h za 10,7 vteřiny.
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.