Žilinský KL Racing po jeho úvodnej súťaži v Prešove, kde ho reprezentovala posádka Patrik Sandell - Staffan Parmander sa postaví aj na štart jeho druhej súťaže. Tentoraz sa tak stane v Topoľčanoch na súťaži pod názvom XII. Rally Tribeč.
V prípade topoľčianskej rally volil tím vozidlo Citroën C2 R2 Max a posádku Lukasz Markowski – Maciej Machela. Tá je pre slovenských fanúšikov rally športu viac menej neznáma. Navyše to v Topoľčanoch a ich okolí bude ich slovenská premiéra. Dvadsaťosem ročný jazdec Lukasz Markowski sa rally športu aktívne venuje už od roku 2006.
Vo svojej pretekárskej kariére absolvoval rally súťaže nielen v rodnom Poľsku, ale aj v Českej republike, či Nemecku. V minuloročnej sezóne skončil v rámci poľských majstrovstiev na 16. mieste celkovej klasifikácie a na 5. mieste v rámci seriálu Citroën Racing Trophy v Poľsku. „Priznávame chceli sme inú posádku, ale mala už povinnosti v inom tíme. Markowskieho s Machalom nám poradil spolujazdec Przemek Zawada, ktorý ich sleduje už dlhšiu dobu. Osobne sa s chlapcami stretneme až v Topoľčanoch, zatiaľ sme boli iba v telefonickom kontakte. Berieme to ako výzvu, vyskúšať niečo nové a ukázať sa rally fanúšikom. Uvidíme ako chlapci zajazdia a podľa toho budeme, alebo nebudeme spoločne ďalej pokračovať,“ ozrejmili situáciu manažéri tímu KL Racing.
Mezi prémiovými sedany nižší střední třídy máte stále poměrně široký výběr. Pravděpodobně vás jako první napadne německá trojice v podobě BMW řady 3, Mercedes-Benz třídy C a Audi A4. Jsou to skvělá auta, která nabídnou velmi dobré zpracování, technologie i komfort, ale u běžných motorizací často postrádají jednu důležitou věc – emoce. Pokud ale hledáte auto, které nebude jen perfektním dopravním prostředkem, ale při každém nastartování vám vykouzlí úsměv na tváři, možná by vás měla zajímat Alfa Romeo Giulia.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.