Tragická ztráta tří životů na Valašské rally zasáhla i členy Seznam.cz rally Teamu. Rozhodli se proto podpořit kampaň 4P zaměřenou na prevenci podobných smutných událostí při motoristických podnicích.
Pocity všech členů Seznam.cz Rally Teamu shrnul manažer Radek Majer:
„Nebyla to povedená soutěž ze dvou důvodů. Tím prvním a nejméně podstatným byl výkon našich jezdců. Na autě Slávy Ducháčka praskla poloosa hned na startu první rychlostní zkoušky. Pořadí Karla Trněného výrazně ovlivnila jízda na defektu, kdy na prázdné pneumatice musel absolvovat podstatnou část rychlostní zkoušky.
Ve stínu ztráty tří lidských životů, které naprosto zbytečně vyhasly na sedmé rychlostní zkoušce, byly problémy našich posádek naprosto podružné. Za celý Seznam.cz rally Team vyjadřuji hlubokou a upřímnou soustrast pozůstalým a všechny diváky vyzývám k tomu, aby vždy v první řadě pamatovali na svou bezpečnost.
V současné době společně s našimi partnery TOMKET, s.r.o. a OTOMOTO.CZ hledáme možnosti, jak co nejúčinněji informovat o tom, jak podobným neštěstím předcházet a jak podpořit zahájenou kampaň 4P, s cílem učinit automobilové soutěže bezpečnějším sportem, který bude svým fanouškům opět přinášet radost a ne smutek a tragédie.“
Foto: Rober Balcar, Martin Trdla
DS Automobiles patří mezi značky, které se nebojí jít vlastní cestou. Místo honby za objemy sází na emoce, design a francouzskou eleganci. Model DS 4 byl toho dobrým důkazem – stylový hatchback s prémiovými ambicemi, který se snažil nabídnout alternativu k německé konkurenci. Nyní přichází jeho modernizovaná verze, nově pojmenovaná DS N°4, a spolu s ní i zajímavý paradox - auto je v zásadě stejné, ale levnější než kdy dřív.
Na lyžování do Alp jezdí kde kdo. My jsme si pro zimní dovolenou vybrali český rodinný ideál v podobě nové Škody Kodiaq. Jeli jsme ve 4 lidech do přibližně 400 km vzdáleného Rakouska. Bohužel sněhu příliš nebylo, takže jsme neměli prostor otestovat pohon všech kol. S jakou spotřebou to plně naložený Kodiaq zvládl?